Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

W zmodernizowanej części Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu kolejni najemcy rozpoczęli swoją działalność i otworzyli drzwi swoich salonów dla klientów rozbudowywanej galerii. Następne otwarcia planowane są już w drugiej połowie miesiąca.

Od 2 listopada swoje usługi oferuje salon marki Play, 5 listopada otwarty został salon jubilerski Yes, oferujący biżuterię. Najemca zajął lokal o powierzchni 61 mkw. 6 listopada działalność w 130-metrowym lokalu rozpoczął lider branży optycznej – Vision Express, a 8 listopada ponowne otwarcie w zmodernizowanej części centrum świętował salon z bielizną Esotiq.

W ten sposób oferta rozbudowywanych Ogrodów rozrosła się do 13 sklepów. W pozostałych lokalach usytuowanych w przebudowywanej części centrum prowadzone są prace wykończeniowe najemców. Kolejne salony wiodących marek sieciowych będą otwierane sukcesywnie do końca roku. Na początku grudnia w zmodernizowanej części centrum działać będzie ponad 20 sklepów. Otwarcie Ogrodów po rozbudowie z pełną ofertą 130 sklepów planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Poziom komercjalizacji Ogrodów w chwili obecnej znacząco przekracza 60 proc. Swoje sklepy w przebudowywanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV Euro AGD, Deichmann, CCC, Quiosque, In Medio, T-Mobile, Orange oraz Crux. Nieprzerwanie swoich klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym wykonawcą jest PORR (Polska) SA.