Lodziarnia Lovit

Grupa Gastromall, właściciel marki Olimp (sieci restauracji z jedzeniem na wagę), podpisała umowę na lokal o powierzchni 100 mkw. w budowanym centrum handlowym Galeria Warmińska w Olsztynie.

Obecnie w ramach sieci działa 17 punktów gastronomicznych (11 własnych i 6 franczyzowych). W przyszłym roku Grupa planuje kolejne otwarcia na terenie Krakowa, Poznania, Lublina, Łodzi i Wrocławia, jednocześnie negocjuje kolejne umowy na terenie całego kraju, poszukuje także nowych chętnych do prowadzenia restauracji pod marką Olimp.

Gastromall wprowadza także na rynek nowy koncept – lodziarnie Lovit oferujące lody w ponad 35 smakach. Trwają prace nad rozwinięciem konceptu Point Frappe – sieci kawiarnio-lodziarni.

W priorytetowych planach Grupy Gastromall na lata 2014 -2015, znajduje się także wprowadzenie do menu Olimpu żywności prozdrowotnej i dietetycznej. Grupa jest także beneficjentem funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, równolegle realizuje 4 projekty dotyczące rozbudowy sieci gastronomicznych.

Gastromall to właściciel rozwijającej się w Polsce sieci z jedzeniem na wagę. Marka Olimp jest obecna przede wszystkim w galeriach handlowych, oferuje świeże jedzenie na wagę w stałej cenie za 100 g.

Galeria Warmińska będzie największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej nowoczesnej, dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 116 675 m2. Znajdzie się na niej między innymi 170 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr. Dla zmotoryzowanych Klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na blisko 1 200 miejsc. Otwarcie przewidziano na październik 2014 r.