– Centrum Handlowe Europa Centralna działa już prawie dziewięć miesięcy i możemy z całym przekonaniem stwierdzić, że był to okres bardzo udany. Liczba odwiedzających centrum systematycznie rośnie od przełomu wiosny i lata, kiedy nasi klienci przyzwyczaili się do koncepcji Europy Centralnej, jako miejsca, gdzie można zrobić szybkie zakupy – powiedziała portalowi Retailnet Monika Magner, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna.

– W ciągu ostatnich dwóch miesięcy umowy najmu lokali w Europie Centralnej podpisali: Henry Moore, który będzie prowadził swój pierwszy sklep na Śląsku z odzieżą męską, LILO, producent artykułów tekstylnych dla dzieci, który otworzy swój pierwszy sklep w Polsce właśnie w EC, Motherline, sieć prowadząca sklepy dla mam, Bialcon, sieć produkująca elegancką odzież dla kobiet, obuwniczy salon wielobranżowy, gdzie można będzie dostać obuwie takich marek, jak Gino Rossi, Badura, czy Wojewodzic, sieć gastronomiczna New York Hot Dogs, oraz Nuna Lie, pierwszy w Polsce sklep z modą włoską dla młodszych kobiet. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy otworzył się salon meblowy Kalwaria i Dobrodzień, zrzeszający kilkunastu producentów mebli ze Śląska i Małopolski oraz salon z bielizną Esotiq. W najbliższym czasie planujemy otwarcie salonu Carry, Restauracji Chińskiej, Barkingu – restauracji, połączonej z klubem, gdzie będą odbywać się koncerty, oraz wspomnianych już marek – Henry Moore i Bialcon. Wiosną 2014 roku planowane jest z kolei otwarcie Nuna Lie, Motherline oraz sklepu z obuwiem Gino Rossi. Negocjacje z kolejnymi najemcami trwają.

– Centrum Handlowe Europa Centralna wyrobiła sobie renomę obiektu handlowego, który ze względu na zróżnicowaną ofertę, doskonałe położenie i odbywające się tu wydarzenia przyciąga klientów nie tylko z całego Śląska, ale nawet z zagranicy. Obecnie skomercjalizowane jest około 85 proc. całkowitej powierzchni handlowej, z czego w galerii wynajęte jest już 95 proc. powierzchni. Do końca roku powierzchnia w galerii powinna być wynajęta w 100 proc. Większość najemców zajmuje obszerniejsze lokale, niż w innych centrach handlowych, co umożliwia oferowanie klientom szerszego asortymentu produktów po konkurencyjnych cenach i częstsze organizowanie promocji. Najemcy doceniają wysoki współczynnik konwersji, a nasi klienci komfort robienia zakupów, który zapewnia nasza lokalizacja i wygodny parking, pozwalający na pozostawienie samochodu tuż przed wejściem do ulubionego sklepu w parku handlowym. Klienci zainteresowani dłuższymi zakupami wybierają galerię handlową, gdzie w dobrze oświetlonej, komfortowej, dużej przestrzeni mogą zastanowić się nad wyborem najbardziej odpowiednich dla siebie towarów.

– Powstaje coraz więcej centrów handlowych, jest coraz większa konkurencja, ale ponieważ miks najemców jest podobny we wszystkich obiektach, nasze centrum musi wyróżniać się unikalną ofertą. W naszym przypadku są to takie sklepy, jak Jula, czy Sportsdirect.com. Jako centrum możemy się pochwalić największym asortymentem sportowym w regionie. Naszym atutem jest też unikalna lokalizacja, dająca możliwość organizacji spektakularnych eventów, w tym koncertów i akcji społecznych. W trakcie wakacji urządziliśmy kino samochodowe na parkingu przed Europą Centralną, co było strzałem w dziesiątkę, bo pokazy filmów na świeżym powietrzu ściągnęły do nas prawdziwe tłumy. W październiku na terenie naszego centrum zorganizowaliśmy też charytatywny bieg „Biegamy z sercem”,a w grudniu chcemy zorganizować na naszym parkingu Kiermasz Świąteczny i Miasteczko Zimowe. W ramach zimowych akcji planujemy też otwarcie sezonowego bezpłatnego lodowiska. Trzeba podkreślić, że klienci wracają do centrów, w których czują się komfortowo. I my im ten komfort zapewniamy. Niezwykle ważna jest tu współpraca z najemcami, szczególnie w dziedzinie marketingu i na płaszczyźnie rozwiązywania  bieżących problemów – dodała Monika Magner.