Sfinks Polska – spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło wejdzie do sWIG80. Decyzją Giełdy Papierów Wartościowych włączenie Sfinksa do indeksu nastąpi w wyniku kwartalnej korekty list uczestników, która będzie miała miejsce po sesji 20 grudnia 2013 r.

– Sfinks wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku kapitałowym. Dotyczy to zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Świadczą o tym między innymi obroty naszymi akcjami. Cieszy fakt, że Sfinks po latach przerwy wraca do świadomości inwestorów jako spółka z potencjałem inwestycyjnym. Kurs obecnie nie oddaje naszej sytuacji fundamentalnej, a dodatkowo spółka wykazuje skokową poprawę na wielu polach. Widać to w naszych wynikach, które poprawiamy z okresu na okres. Choćby III kwartał tego roku zakończyliśmy zyskiem netto, a wynik netto za 9 miesięcy zanotował poprawę o 84 proc. Wciąż prowadzimy działania, by Sfinks się rozwijał, a przede wszystkim, by był spółką rentowną, co jest dla nas priorytetem – skomentował Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

Jak już informowaliśmy, po 9 miesiącach 2013 r. grupa Sfinks Polska osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 130,90 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 2,4 proc. W tym okresie zanotowała także większy niż rok wcześniej zysk operacyjny – na poziomie 2,62 mln zł oraz poprawiła wynik netto o 7,65 mln zł, czyli o 84 proc. r/r, w rezultacie po 9 miesiącach br. wyniósł on (-)1,47 mln zł. Na tle całego roku 2013 szczególnie dobry był III kwartał, w którym wypracowano skonsolidowany zysk netto w wysokości 722 tys. zł, co stanowi poprawę w stosunku do III kwartału ubiegłego roku o 1,66 mln zł. Pozytywne wyniki Sfinksa, jak poinformowano, to zasługa głównie systematycznie rosnącej rentowności sieci restauracji oraz działań prosprzedażowych realizowanych w 2013 r.

Sfinks Polska zarządza 107 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 90 restauracji Sphinx (segment casual dining), 11 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining.