google ecommerce usługi
Evigo.pl

Google Wallet wprowadził kartę debetową, która umożliwia użytkownikom płatność w sklepie, bądź  wypłatę z bankomatu, zanim jeszcze zaksięgowany zostanie przelew z banku zasilający konto.

google_wallet_debit_card
Karta debetowa Google Wallet

W oficjalnym oświadczeniu Google podaje przykład sytuacji, w której użytkownik Google Wallet naładował konto i chce skorzystać z pieniędzy zanim jeszcze przelew zostanie zrealizowany przez bank. „Twój współlokator właśnie oddał Ci pieniądze za kolację wpłacając je na konto Google Wallet i chcesz od razu wydać je robiąc zakupy w sklepie. Teraz możesz skorzystać z karty debetowej Google Wallet i wydać pieniądze od razu. Karta daje szybki dostęp do konta w Google Wallet, niezależnie od tego, czy pieniądze przelał Ci kolega, czy wpłynęły one z banku bądź karty kredytowej.”

Użytkownicy mogą teraz korzystać z karty debetowej płacąc w miejscach, gdzie przyjmowana jest Mastercard, mogą też wypłacać pieniądze z bankomatów. Otrzymają niezwłoczne powiadomienie na komórkę gdy tylko dokonają transakcji, zyskując w ten sposób łatwy dostęp do historii operacji. Nowa karta Google Wallet jest darmowa, nie są za nią pobierane żadne roczne czy miesięczne opłaty. Można ją zamówić wraz z najnowszą wersją aplikacji Google Wallet na Android, która ukaże się jeszcze w tym tygodniu. Kartę można również zamówić przez konto Google Wallet. Na razie karta będzie jedynie dostępna dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Użytkownicy Google Wallet nie muszą oczywiście korzystać z karty, by wydawać pieniądze z konta. Mogą przesyłać je znajomym, kupować na Google Play, YouTube i na innych witrynach, płacić w sklepach i przelewać pieniądze na konto bankowe. Mają też dostęp do nowych programów lojalnościowych na aplikacje mobilne, takich jak Amtrak Guest Rewards, Avis Rental Cars, California Pizza Kitchen, Orbitz, The Body Shop, czy Walgreens.