Galeria Katowicka
Galeria Katowicka

W ciągu dwóch miesięcy od otwarcia ofertę Galerii Katowickiej wzbogaciło kilkanaście sklepów. Poziom komercjalizacji obiektu usytuowanego w centrum miasta wynosi obecnie 93 procent. Wśród nowych punktów znajdują się m.in. salony oferujące odzież, obuwie, suplementy diety, książki, akcesoria i sprzęt dla domu. Wkrótce do grona najemców Galerii Katowickiej dołączą także restauracja Sushi-Do oraz Pijalnia Czekolady E. Wedel.

Do bogatej palety najemców Galerii Katowickiej dołączyły kolejne brandy. Wśród lokali, które zostały uruchomione w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia (18 września), znalazły się marki znane i popularne, a także te, które są nowością na śląskim rynku.

Marką, która otworzyła swój salon w katowickim centrum jest m.in. Terranova, oferująca popularną odzież młodzieżową charakteryzującą się konkurencyjnymi cenami. Sklep w Galerii Katowickiej mieści się na dwóch poziomach, a jego powierzchnia wynosi 956 mkw. Wśród nowych najemców jest także Springfield –popularna marka odzieży. W salonie w Galerii Katowickiej oferuje ubrania damskie i męskie, a także dodatki, buty, paski, torebki oraz biżuterię.

Przed sezonem zimowym ofertę sportową wzbogaciły zajmujący 382 mkw. Ski Team z wyposażeniem narciarskim i snowboardowym oraz oferujący odzież i obuwie sportowe Sizeer. Uzupełniona została także kategoria sklepów z książkami – w listopadzie w Galerii Katowickiej został otwarty Świat Książki. Nowością na rynku śląskim jest Jelly Shop oferujący kolorowe akcesoria wykonane z silikonu.

W katowickiej galerii powiększyła się także oferta sklepów obuwniczych – otwarte zostały sklep firmowy Wojas oraz Bayla oferująca szeroki wybór butów popularnych marek. Wśród nowych najemców pojawili się także: Wójcik z odzieżą dziecięcą, Tescoma oferująca akcesoria kuchenne, Muscle Clinic z szeroką ofertą odżywek i suplementów diety, a także kosmetyczny sklep firmowy marki Golden Rose.

30 listopada br. znów powiększy się także grono najemców Galerii Katowickiej – działalność rozpocznie pierwsza na Śląsku, Pijalnia Czekolady E. Wedel. Oprócz kilkudziesięciu rodzajów czekolad do picia, pralin oraz ciast i deserów, lokal będzie serwować także śniadania, kanapki oraz lekkie i pożywne sałatki.

W najbliższy weekend swoje sklepy otworzą także zoologiczny Leopardus i producent naturalnych polskich kosmetyków Ziaja. Od połowy grudnia klienci będą mogli również korzystać z oferty optycznej salonu Vision Express.

Przybywa także najemców w ofercie gastronomicznej katowickiego centrum. Wkrótce swój lokal otworzy japońska restauracja Sushi-Do. Lokal będzie mieścił się na poziomie 0, a wejście do niego będzie możliwe zarówno z pasażu, jak i z zewnątrz – bezpośrednio z miejskiego pl. Szewczyka. Na foodcourcie galerii zagościł już także Sevi Kebab serwujący orientalne dania.

Z początkiem grudnia w Galerii Katowickiej otwarty zostanie także punkt importera surowców i produktów spożywczych z całego globu – Kuchnie Świata oraz kawiarnia Mięta Malina.

– Obecnie komercjalizacja obiektu wynosi już 93 procent. Przed nami także jeszcze wielka tegoroczna premiera – otwarcie Multikina, które zajmie trzecie, najwyższe piętro Galerii Katowickiej – mówi Agata Brzezińska, Country Manager Neinver Polska.

Galeria Katowicka to jeden z najważniejszych punktów handlowych ponad 2-milionowej aglomeracji katowickiej. Na pięciu poziomach obiektu znajduje się ponad 250 lokali handlowych i usługowych. Dwupoziomowy parking podziemny oferuje 1200 miejsc. Wraz z dworcem kolejowym oraz podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej tworzy zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe.

Unikalne marki Galerii Katowickiej to m.in.: Peek & Cloppenburg – multibrandowy salon z odzieżą renomowanych marek oraz sklep norweskiej firmy Helly Hansen produkującej od 1877 roku odzież i akcesoria sportowe, które wyróżnia skandynawski design oraz wysoka jakość użytych materiałów. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 53 tys. mkw., na której znajduje się ponad 250 lokali i punktów handlowych. Do dyspozycji klientów został oddany dwupoziomowy podziemny parking dla 1200 samochodów. Galeria Katowicka jest połączona bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Inwestorami projektu są Neinver Polska, PKP SA i Meyer Bergman.