Wojciech Buczkowski, prezesa zarządu Komputronik SA
Wojciech Buczkowski, prezesa zarządu Komputronik SA

– Prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2014 rozpoczniemy sprzedaż internetową na rynku konsumenckim w Niemczech. Najpierw będziemy sprzedawać produkty poprzez platformy transakcyjne jak: Amazon i eBay. Natomiast kolejnym etapem będzie wprowadzenie sklepu internetowego  – powiedział w rozmowie z Retailnet Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Ponadto w ciągu najbliższych dwóch tygodni zaprezentujemy wersję e-sklepu Komputronik w języku rosyjskim. Nie rozpoczniemy sprzedaży na terenie naszych wschodnich sąsiadów, ale zaproponujemy tym klientom odbiór u nas w kraju. Dlatego zamierzamy uruchomić cztery punkty agencyjne w miejscowościach przygranicznych. Z naszych danych wynika, że blisko 3 proc. odwiedzających sklep internetowy Komputronik to mieszkańcy Białorusi, a połowa z tego ruchu widoczna jest w Mińsku. Nasza strona jest tam popularna, a potencjalni klienci dotychczas korzystali z róznego rodzaju translatorów. Zatrudniliśmy również pracownika call center władającego językiem rosyjskim i białoruskim – dodał Wojciech Buczkowski.

Komputronik SA od ponad 17 lat dostarcza sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.

Komputronik SA co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad 1,5 tys. nowości produktowych. W rezultacie klienci Komputronik SA mogą wybierać spośród 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Kolejnym priorytetem dla zarządu i pracowników Komputronik jest doradztwo przy wyborze optymalnych rozwiązań. Z tego względu salony Komputronik stanowią lokalne centra obsługi informatycznej dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Jedną z wielu pionierskich usług na polskim rynku sieci salonów komputerowych jest serwis w siedzibie klienta. Komputronik to również integrator zaawansowanych systemów IT dla przedsiębiorstw.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24.
Komputronik SA. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.