Sieć Sphinx, zarządzana przez spółkę Sfinks Polska, powiększyła się o kolejny lokal, usytuowany w nowo otwieranej Galerii Bronowice w Krakowie. Siódma już restauracja tej marki w stolicy Małopolski będzie prowadzona przez franczyzobiorcę

Najnowszy krakowski Sphinx znalazł się na poziomie +1 centrum handlowego. Główną część lokalu stanowi sala o powierzchni 80 mkw., która mieści blisko 65 gości. Lokal wyposażono w dwie specjalne loże stylizowane na beczki, jakie na stałe wpisały się w wystrój nowo otwieranych restauracji sieci. Klienci mają do dyspozycji również ogródek w części food court galerii, gdzie przewidziano miejsca dla około 80 osób.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Sphinx będzie mógł ugościć klientów nowo powstałej Galerii Bronowice. To nasza kolejna krakowska restauracja uruchomiona w tym roku. Zaledwie kilka miesięcy temu zapraszaliśmy gości do Galerii Krakowskiej. Na tym jednak nie koniec. Aktualnie pracujemy nad przygotowaniem następnego lokalu Sphinx w stolicy Małopolski, tym razem w ścisłym centrum miasta – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 108 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 91 restauracji Sphinx (segment casual dining), 11 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium)
i 6 restauracjami WOOK (segment casual dining).