Galeria Sudecka

W rejonie Jelenie Góry trwa budowa centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Sudecka. Firma Echo Investment przygotowała nowe wizualizacje Galerii Sudeckiej. Do grona najemców dołączyły w ostatnim czasie nowe sieci handlowe – Smyk i Empik

Galeria Sudecka powstaje w Jeleniej Górze, w miejscu istniejącego od 13 lat Centrum Handlowego Echo. W obiekcie zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz część rozrywkową z 7-salowym kinem Helios. Wraz z retail parkiem, w którym powstanie hipermarket DIY, inwestycja będzie dysponować 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. W marcu br. w obiekcie otwarto nowy hipermarket Real. Budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem, zakończenie stanu surowego nastąpi wiosną 2014 roku. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 1,2 tys. miejsc.

Galeria Sudecka

Jak informują przedstawiciele firmy Echo Investment, komercjalizacja inwestycji wynosi obecnie 70 proc. W ostatnim czasie podpisano kolejne nowe umowy – z siecią Smyk (ponad 500 mkw.) i Empik (blisko 300 mkw.). Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdują się już m.in. sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Sinsay, Cropp), dla których przeznaczono powierzchnię 3,5 tys. mkw., a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni 1350 mkw., i sieć Helios ze swoim 7-salowym kinem.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Jednym z głównym atutów inwestycji jest jej lokalizacja. Obiekt powstaje przy najważniejszej arterii miejskiej – alei Jana Pawła II, która stanowi główną trasę łączącą osiedla mieszkaniowe z centrum Jeleniej Góry. To również część drogi krajowej nr 3, która umożliwia łatwy wyjazd w kierunku północnym (Legnica, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Szczecin) i południowym (Jakuszyce i granica z Czechami). W pobliżu obiektu znajduje się również ważny węzeł komunikacyjny łączący drogę krajową nr 4 z trasą w kierunku Wrocławia i autostrady A4. Galeria Sudecka charakteryzuje się kompleksowym układem komunikacyjnym zapewniającym dojazd do najważniejszych punktów miasta i tras wylotowych w kierunku Wrocławia, Niemiec i Czech.

Galeria Sudecka