Galeria Bronowice w Krakowie

Galeria Bronowice, otwarta 30 listopada br., w szybkim tempie wrasta w mapę krakowskich centrów handlowych. W pierwszym tygodniu funkcjonowania pojawiło tu się ponad 200 tys. klientów. Najwięcej odwiedzających było w ciągu pierwszego weekendu – to ponad 90 tys. osób

Położony w północnej części Krakowa obiekt o powierzchni 60 tys. mkw. stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta. Doceniają to klienci, tłumnie odwiedzający galerię. Mogą w niej skorzystać nie tylko z oferty sklepów, kawiarni i restauracji, ale też – z nowej propozycji, nieobecnej w innych galeriach handlowych miasta, związanej ze sztuką i rozrywką. Kuszą także liczne eventy, animacje i konkursy, odbywające się na terenie nowego centrum handlowego.

150 sklepów (docelowo) – marek znanych i lubianych przez klientów, w tym kilka po raz pierwszy goszczących w Krakowie, jak np. Salewa czy H&M Home, elektromarket Saturn, największy jednopoziomowy hipermarket Auchan – i mnóstwo innych atrakcji przyciągają uwagę mieszkańców i przyjezdnych.

– Zdecydowana większość naszych najemców otworzyła się w sobotę, 30 listopada. Kolejni, jak np. Matras, Krakowska Manufaktura Czekolady czy Vision Express zrobią to w tym tygodniu, kilku innych – niebawem. Lada moment czeka nas otwarcie Butiku I Like oraz City Sport – powiedziała Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice.

Galeria Bronowice
Galeria Bronowice

Do dyspozycji przyjeżdżających oddanych zostało 2,8 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych na 3 kondygnacjach. Inteligentny, elektroniczny system zarządzania przestrzenią parkingową na bieżąco monitoruje wszystkie wolne miejsca postojowe. Dodatkowym ułatwieniem w znalezieniu wolnych miejsc jest system diod sygnalizacyjnych, umieszczonych nad wszystkimi punktami postojowymi: kiedy miejsce jest wolne, dioda świeci na zielono, gdy zajęte – na czerwono.

Zainteresowanie budzi nie tylko wizyta w Galerii Bronowice, ale również jej strona internetowa www.galeriabronowice.pl – w pierwszych dniach otwarcia odwiedzało ją ok. 20 tys. osób dziennie, a do dziś – około 120 tys. Galeria ma też swój fanpage informujący o bieżących, ciekawych wydarzeniach i promocjach – teraz ma on ponad 14 tys. fanów.