Outlet Toruń

Toruń to dynamicznie rozwijająca się aglomeracja, w której m.in. dzięki wsparciu lokalnych władz systematycznie powstają nowe inwestycje. Już wkrótce miasto wzbogaci się o nowe, ponadregionalne centrum handlowo-usługowe Outlet Toruń, który będzie pierwszym obiektem wyprzedażowym zlokalizowanym w tej części Polski

– Cieszy nas fakt, iż od kilku lat obserwujemy w Toruniu znaczny wzrost zainteresowania inwestorów rynkiem powierzchni handlowych. Miasto jest otwarte na przedsięwzięcia związane z sektorem usług, kulturą, turystyką, w tym z branżą hotelarską i handlowo-usługową – mówi Adam Zakrzewski, dyrektor Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Torunia.

Potencjał powstającego w mieście centrum wyprzedażowego Outlet Toruń doceniają władze miasta, które wspierają projekt i widzą w nim pozytywny impuls do rozwoju gospodarczego. – Inwestycja firmy Karawela, polegająca na budowie centrum handlowego Outlet Toruń, w istotny sposób wpłynie na rozwój regionu i miasta, przede wszystkim poprzez wygenerowanie nowych miejsc pracy oraz zwiększenie konkurencyjności w tym sektorze usług – komentuje Adam Zakrzewski. – Ponadto charakter tej inwestycji dostosowany jest do potrzeb rynku. Można więc ufać, że w znaczący sposób zaspokoi potrzeby mieszkańców i poprawi poziom ich życia – dodaje Adam Zakrzewski.

W pierwszej fazie realizacji projektu, która potrwa około 18 miesięcy, powstanie park handlowy o powierzchni około 10 tys. mkw. GLA; natomiast druga faza obejmie realizację outletu o powierzchni 8 tys. mkw. najmu. Silne, regionalne centrum wyprzedażowe wzbogacone o park handlowy ze stacją benzynową i restauracją typu drive-through, a także wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz ma szansę przejąć rolę ponadregionalnego lidera handlu. Ponadto połączenie centrum wyprzedażowego z parkiem handlowym wywoła wzajemną synergię obu obiektów, dzięki czemu wzrośnie odwiedzalność każdego z nich.

Realizacja tak dużego projektu to także korzyści dla mieszkańców regionu, o czym jest przekonany Michał Zaleski, prezydent Torunia. – Cieszy mnie, iż w Toruniu powstanie duży obiekt usługowo-handlowy, który stworzy nowe miejsca pracy.

Outlet Toruń ma szansę stać się jednym z ważniejszych pracodawców w mieście, co potwierdza Sebastian Bogusz, członek zarządu Karawela sp. z o.o. – Cały kompleks Outlet Toruń zapewni zatrudnienie przynajmniej 750 osobom, a także wielu firmom współpracującym i serwisującym obiekt – dodaje S. Bogusz.

Obecnie trwa komercjalizacja Outletu Toruń, którą prowadzi The Blue Ocean Investment Group (BOIG), firma świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości komercyjnych.

– Choć projekt Outlet Toruń prezentujemy na rynku od niedawna, to wielu kluczowych najemców już potwierdziło bardzo duże zainteresowanie otwarciem w nim swoich salonów. Dzięki temu pierwsi klienci z województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli zrobić zakupy już w 2015 roku – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director, BOIG.

– Myślę, że sieci handlowe doskonale zdają sobie sprawę z potencjału sprzedażowego pięciu dużych miast znajdujących się w zasięgu Outlet Toruń, stąd tak dobre przyjęcie projektu na rynku – dodaje R. Gadomski. Choć pierwsze plany zakładały 2016 rok jako realny termin otwarcia, dzięki wspomnianemu zainteresowaniu najemców realizowanym projektem Outlet Toruń zostanie otwarty wcześniej niż zakładał inwestor – w 2015 roku.