McDonald's
McDonald's

Według ostatniego raportu spółki McDonald’s, firma notuje nieznaczne spadki sprzedaży zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Według raportu w USA sprzedaż spadła o 4,6 proc. W Europie firma odnotowała spadek na poziomie 2 proc. Z kolei w Azji, na Bliskim Wschodzie czy Afryce sprzedaż spadła o 4 proc.

Centra handlowe czy sąsiedztwo hipermarketów to dla McDonald’s jeden z ważnych obszarów rozwoju sieci w Polsce. Obecnie kilkadziesiąt restauracji sieci w naszym kraju działa właśnie w takim właśnie otoczeniu.

Jedno z ostatnich otwarć restauracji sieci w Polsce miało miejsce w ostatnich tygodniach 2014. Znalazła się ona na dworcu Wrocław Główny. Dla gości przygotowano całkowicie odmienione, nowoczesne wnętrze oraz strefę McCafé. Nowo otwarty lokal znajduje się w budynku głównym dworca kolejowego we Wrocławiu przy ulicy Piłsudskiego 105. Do restauracji można wejść od strony holu oraz od placu dworcowego. Dla gości restauracji przygotowano 94 miejsca siedzące.

Z 350 restauracji McDonald’s w Polsce 221 prowadzonych jest przez 62 franczyzobiorców. Wśród wszystkich lokali 250 restauracji posiada funkcję McDrive, 124 restauracji działa z opcją McCafé, a 56 lokali posiada opcję Gym&Fun. W Polsce sieć zatrudnia łącznie ponad 16,5 tys. pracowników.