Paypal samsung płatności mobilne

Samsung Galaxy S5 był pierwszym smartfonem wyprodukowanym przez koreański koncern, który umożliwiał zatwierdzenie transakcji za pomocą odcisku palca. W Galaxy S6 ma być to jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne – tak wynika z informacji do jakich dotarł portal Sammobile.com. 

Samsung zainstalował skanery odczytujące odcisk palca posiadacza urządzenia nie tylko w telefonie Galaxy S5, ale również Galaxy S5 Mini, Galaxy Alpha, Galaxy Tab S, Galaxy Note 4, oraz Galaxy Note Edge.

Cel był jeden – sprawić, by korzystanie ze smartfonu było jak najbardziej bezpieczne, a dane w nim zawarte nie dostały się w niepowołane ręce. Ten aspekt z roku na rok przybiera na znaczeniu, ponieważ użytkownicy urządzeń mobilnych coraz częściej wykorzystują je do robienia zakupów, czy przeprowadzania operacji bankowych.

Nowy skaner linii papilarnych

Obecne rozwiązanie stosowane przez Samsung ma jedną wadę – aby odblokować telefon, albo zatwierdzić transakcję, należy przeciągnąć palcem po czytniku, który umieszczony jest w przycisku “home button”. Użytkownicy Samsungów narzekają, że to niezbyt fortunne rozwiązanie i często trzeba przeciągnąć palcem kilka razy, żeby czytnik poprawnie zeskanował linie papilarne użytkownika.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=o47vhN5DpY4[/fve]

Wszystko wskazuje na to, że w nowym Samsung Galaxy S6, którego premiera spodziewana jest w marcu 2015 roku, ten problem zostanie definitywnie rozwiązany. Teraz skaner ma działać na podobnej zasadzie jak system Touch ID w konkurencyjnych smartfonach marki Apple.

Oznacza to, że wystarczy dotknąć przycisku ze skanerem, bez konieczności przesuwania po nim palcem. Samsung zapowiada, że w nowym telefonie nie zabraknie wsparcia dla funkcji znanych z obecnych generacji smartfonów, a więc m.in. możliwości odblokowywania ekranu, logowania się w serwisach internetowych, dokonywania transakcji w serwisie Samsung Account, czy płacenie w sklepach z wykorzystaniem systemu PayPal.

Biometryka zastępuje hasła

Klienci, którzy korzystają z systemu PayPal będą mogli zatwierdzać płatność dzięki identyfikacji biometrycznej. Oprogramowanie FIDO Ready odpowiedzialne jest za komunikację między urządzeniem skanującym odcisk palca oraz systemem PayPal operującym w chmurze.

Jedyną informacją, którą Samsung udostępnia systemowi PayPal jest kodowany klucz, za pomocą którego weryfikowana jest tożsamość klienta. Żadne informacje biometryczne nie są przechowywane na serwerze PayPal. Takie rozwiązanie to także gigantyczne udogodnienie dla klientów, którzy nie muszą już zapamiętywać niezliczonej liczby haseł i loginów.