Salon TK Maxx

Jak ustaliła redakcja Retailnet firma TJX Poland sp. z o.o., która odpowiada za rozwój salonów TK Maxx, planuje otwarcie pierwszego sklepu sieci w tym roku. Znajdzie się on w Katowicach.

Salon TK Maxx w katowickiej galerii handlowej znajdzie się na poziomie -1 i zajmie lokal o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Śląski salon będzie 27 lokalizacją TK Maxx w naszym kraju. TK Maxx zostanie otwarty 26 lutego br. W sklepie znajdzie się szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu. Wszystkie produkty modnych marek dostępne będą 60 proc. taniej od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie.

Na chwilę obecną jest to jedyne potwierdzone otwarcie nowego salonu sieci w 2015 roku. Firma TJX Poland sp. z o.o. prowadziła w Polsce bardzo dynamiczną ekspansję w 2014 roku. Wtedy bowiem otwarto łącznie 5 nowych sklepów marki. Znalazły się one w centrach handlowych w Toruniu, Lublinie, Wrocławiu, Rzeszowie oraz Olsztynie.

Koncepcja firmy TK Maxx opiera się na unikatowym modelu off-price, który polega na sprzedaży produktów znanych marek i projektantów w okazyjnych cenach. W odróżnieniu od innych sklepów, które zaopatrują się w dostawy kilka razy do roku, TK Maxx uzupełnia asortyment kilka razy w tygodniu. Dzieje się to za sprawą kupców, którzy codziennie dokonują zakupu wysokiej jakości produktów z aktualnych i poprzednich kolekcji projektantów na całym świecie.

TK Maxx jest marką grupy TJX Europe, wchodzącej w skład TJX Companies, Inc. Pierwszy sklep brandu powstał w 1994 roku w Anglii. W roku, w którym przypadał jubileusz 20-lecia działalności, brand posiadał blisko 400 sklepów w Europie. W Polsce sklepy sieci TK Maxx mierzą średnio około 2 tys. mkw. Wiele lokalizacji przekracza jednak ten metraż o kilkaset dodatkowych metrów kwadratowych.