Sklep Gino Rossi
Sklep Gino Rossi

W 2015 roku Gino Rossi planuje dalszy dynamiczny rozwój sieci salonów otwierając kolejne punkty w Polsce i za granicą. Pod koniec 2014 roku spółka otworzyła dwa czeskie salony firmowe w centrach handlowych Flora i Nowy Smichov. Następne trzy praskie sklepy m.in. w Chodovie i Palladium zaplanowane są na ten rok. Poza rynkiem czeskim Gino Rossi planuje otwierać kolejne punkty sprzedaży na Słowacji i w krajach Pribałtyki.

Planując rozwój za granicą, spółka nie wstrzymuje inwestycji w sieć salonów polskich. W bieżącym roku chce otworzyć i wyremontować 14 sklepów w m.in. w takich centrach handlowych jak Elbląg Ogrody, Galeria Krakowska czy 3 Stawy Katowice. – Ciągle pracujemy nad projektem sklepów. Naszą ambicją jest stworzenie ekskluzywnego konceptu salonów Gino Rossi, zachęcającego do zakupów jakością i komfortem szerokie spektrum klientów, a jednocześnie podkreślającego wartość i charakter kolekcji. Sklep charakteryzuję współczesny design a jego aranżacja wspiera zachowania konsumenckie oraz skupia uwagę na poszczególnych produktach i kategoriach – mówi Wojciech Chochołowicz, kierownik marketingu Gino Rossi SA.

Gino Rossi zarządza portfelem uznanych na polskim rynku modowym marek: Gino Rossi oraz Simple Creative Products. W ofercie Grupy Gino Rossi znajduje się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. Sieći liczy obecnie 64 salony krajowe i 32 salony zagraniczne. Marka jest obecna na 11 rynkach i od 2 lat prowadzi sprzedaż online. Natomiast Simple Creative Products to ponad 56 salonów firmowych znajdujących się w najlepszych lokalizacjach w Polsce. Według założeń spółka powiększy sieć sprzedaży detalicznej do 97 sklepów Gino Rossi oraz do 62 salonów Simple.

Sklep Gino Rossi

Sieć Gino Rossi została doceniona przez Jury nagrody SCF Retailer of the Year 2015 poprzez nominacje w kategorii Footwear Retailer. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.