Wojciech Dzwonkowski, Inter Ikea Centre Group Poland
Wojciech Dzwonkowski, Inter Ikea Centre Group Poland

– Shopping Center Forum to tradycyjne miejsce prezentowania naszej oferty szerokiemu gronu osób związanych z branżą, możliwość pozyskania nowych partnerów biznesowych, a także ciekawa platforma wymiany doświadczeń i inspirujących dyskusji – mówi redakcji Retailnet.pl Wojciech Dzwonkowski, Development Manager Inter Ikea Centre Polska SA.

– Podczas Shopping Center Forum 2015 będziemy prezentować wszystkie nasze centra i parki handlowe. Ważny aspekt będą stanowić obiekty znajdujące się obecnie w fazie rozbudowy – Park Handlowy Bielany we Wrocławiu, a także centrum handlowe Wola Park w Warszawie. W wyniku rozbudowy powierzchnia handlowa Parku Handlowego Bielany zwiększy się niemal dwukrotnie. Obiekt będzie posiadać trzy kondygnacje, w tym dwa poziomy handlowe i dodatkowy poziom z kinem oraz parking podziemny. Pojawi się w nim 150 nowych sklepów i punktów usługowych. Działać będą bary i restauracje, klub Fitness Academy oraz multipleks Helios. Z kolei warszawski Wola Park docelowo zajmie powierzchnię aż 77,5 tys. mkw., stając się drugim co do wielkości centrum handlowym w stolicy. Do końca 2015 roku jego powierzchnia zwiększy się o ponad 17,5 tys. mkw. Głównym najemcą nowej części będzie Castorama. Powiększy się również oferta gastronomiczna Wola Parku. Rozbudowana strefa restauracyjna zostanie przeniesiona z poziomu +1 na kondygnację +2. W ofercie centrum pojawi się około 11 nowych restauracji i kawiarni – dodał Wojciech Dzwonkowski.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie, rozwijanie i zarządzanie lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep Ikea. IICGP jest właścicielem ośmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz trzech w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu oraz budową centrum handlowego w Lublinie. W październiku 2013 roku Inter Ikea Centre Group Poland kupiła Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie i obecnie realizuje jego rozbudowę.

Inter Ikea Centre Group Poland będzie wystawcą marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Z całym portfolio inwestycji spółki będzie można zapoznać się na stoisku nr 3.9.