Wojciech Dzwonkowski, Inter Ikea Centre Group Poland
Wojciech Dzwonkowski, Inter Ikea Centre Group Poland
Wojciech Dzwonkowski, Development Manager Inter Ikea Centre Polska SA
Wojciech Dzwonkowski, Development Manager Inter Ikea Centre Polska SA

– Shopping Center Forum to tradycyjne miejsce prezentowania naszej oferty szerokiemu gronu osób związanych z branżą, możliwość pozyskania nowych partnerów biznesowych, a także ciekawa platforma wymiany doświadczeń i inspirujących dyskusji – mówi redakcji Retailnet.pl Wojciech Dzwonkowski, Development Manager Inter Ikea Centre Polska SA.

– Podczas Shopping Center Forum 2015 będziemy prezentować wszystkie nasze centra i parki handlowe. Ważny aspekt będą stanowić obiekty znajdujące się obecnie w fazie rozbudowy – Park Handlowy Bielany we Wrocławiu, a także centrum handlowe Wola Park w Warszawie. W wyniku rozbudowy powierzchnia handlowa Parku Handlowego Bielany zwiększy się niemal dwukrotnie. Obiekt będzie posiadać trzy kondygnacje, w tym dwa poziomy handlowe i dodatkowy poziom z kinem oraz parking podziemny. Pojawi się w nim 150 nowych sklepów i punktów usługowych. Działać będą bary i restauracje, klub Fitness Academy oraz multipleks Helios. Z kolei warszawski Wola Park docelowo zajmie powierzchnię aż 77,5 tys. mkw., stając się drugim co do wielkości centrum handlowym w stolicy. Do końca 2015 roku jego powierzchnia zwiększy się o ponad 17,5 tys. mkw. Głównym najemcą nowej części będzie Castorama. Powiększy się również oferta gastronomiczna Wola Parku. Rozbudowana strefa restauracyjna zostanie przeniesiona z poziomu +1 na kondygnację +2. W ofercie centrum pojawi się około 11 nowych restauracji i kawiarni – dodał Wojciech Dzwonkowski.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie, rozwijanie i zarządzanie lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep Ikea. IICGP jest właścicielem ośmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz trzech w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu oraz budową centrum handlowego w Lublinie. W październiku 2013 roku Inter Ikea Centre Group Poland kupiła Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie i obecnie realizuje jego rozbudowę.

Inter Ikea Centre Group Poland będzie wystawcą marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Z całym portfolio inwestycji spółki będzie można zapoznać się na stoisku nr 3.9.