paysera nowy system płatności w Polsce

Na polskim rynku pojawił się nowy system płatniczy Paysera umożliwiający tanie przelewy międzynarodowe oraz transakcje internetowe.

Litewski pośrednik płatności Paysera otworzył swoje przedstawicielstwo w Polsce. Firma oferuje bezpłatne operacje płatnicze przez Internet, nieodpłatne przelewy z jednego konta „Paysera” na inne, niezależnie od tego, w którym państwie na świecie znajdują się strony przelewu.

Tanie przelewy międzynarodowe

Paysera umożliwia pobieranie należności przez internet, obejmujące najpopularniejsze sposoby płatności, takie jak bankowość elektroniczna, płatności kartami „Visa”, „MasterCard”, „Maestro” i innymi. Prowizje za przelewy są prawie dwukrotnie niższe niż te pobierane przez banki.

Popularną usługą, którą oferuje Paysera, są przelewy międzynarodowe, nawet kilkadziesiąt razy tańsze niż w bankach. Ponieważ „Paysera” ma swoje konta w bankach wielu krajów oraz dokonuje przelewów za ich pomocą, cena przelewów międzynarodowych dla klientów nie różni się od ceny lokalnych przelewów bankowych w kraju, do którego wysyła się pieniądze.

Zanim na Litwie wprowadzone zostało euro, system Paysera obsługiwał 13% lokalnego rynku przelewów międzynarodowych. Pozwalał przedsiębiorcom i konsumentom zaoszczędzić 3-4 miliony euro rocznie na przelewach międzynarodowych.

Mobilny portfel elektroniczny

Paysera, wśród innych usług płatniczych, udostępnia także mobilny portfel elektroniczny, którym można płacić na stacjach benzynowych, w restauracjach i taksówkach. Aplikacja sprawdza się również w drobnym handlu. We wrześniu 2014 roku w Wilnie Paysera zorganizowała pierwszy „cyfrowy” kiermasz uliczny, na którym można było płacić u sprzedawców za pomocą smartfona.

https://www.youtube.com/watch?v=T6RDHOCrbVM

Firma wprowadziła również usługę, która pozwala kierowcom płacić za parking bez wychodzenia z samochodu. Usługa została uruchomiona w lipcu 2014 roku na terenie Wilna. Polega ona na skanowaniu tablicy rejestracyjnej, co automatycznie uruchamia płatność portfelem elektronicznym Paysera.

Pod koniec roku 2014 system „Paysera” wraz z lokalnymi partnerami otworzył oddział w Gruzji i Indiach, natomiast wkrótce powstaną przedstawicielstwa w Rosji i na Białorusi.

Obecnie Paysera ma 180 000 użytkowników. Z kont systemu „Paysera” w 2014 roku wykonano przelewy na łączną kwotę 750 mln euro. Podczas dwóch pierwszych lat działalności partnerami systemu zostało 70 banków na całym świecie. W 2013 roku firma zanotowała 420 tysięcy euro obrotów.