rossmann omnichannel

Sieć drogerii Rossmann wprowadziła w swoim nowo uruchomionym sklepie internetowym opcję osobistego odbioru zamówienia na stacjach paliw Orlen.

Sklep internetowy Rossnet został uruchomiony 11 lutego, po zakończeniu testów, które przeprowadzane były na terenie Łodzi od października 2014 roku. Klienci sieci Rosmann mogą zamówić przesyłkę do domu kurierem DPD, bądź wybrać odbiór osobisty.

Click and collect całą dobę

Usługa click and collect wprowadzona została we współpracy z operatorem usługi Stacja z Paczką, czyli firmą Dazumi. Obecnie przesyłki ze sklepu internetowego Rossmanna można odbierać na 860 stacjach w Polsce. Punkty odbioru są czynne całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Przesyłka zamówiona online jest gotowa do odbioru na stacjach Orlen w ciągu 24 godzin. Klienci mogą monitorować status zamówienia na stronie internetowej Stacji z Paczką. Gdy przesyłka jest gotowa do odebrania, wysyłane jest powiadomienie SMS-em. Koszt dostawy za pośrednictwem Stacji z Paczką wynosi 10 zł przy przesyłce płatnej z góry i 12 zł przy dostawie za pobraniem.

Stacja z Paczką to całodobowa usługa nadawania i odbierania przesyłek na około 860. Stacjach Paliw ORLEN w całej Polsce, działająca według modelu multibrokera usług kurierskich. Dostarcza przesyłki w oparciu o trzy modele obsługi kurierskiej. Pozwala na nadawanie przesyłek z dowolnych punktów w Polsce z opcją odbioru na Stacjach Paliw ORLEN oraz umożliwia firmom i osobom fizycznym wysyłanie paczek ze stacji paliw na dowolny adres w kraju lub za granicą. Zapewnia również standardową obsługę kurierską klientów indywidualnych i firm.

Ogólnopolski sklep internetowy

Usługa jest dostępna na rynku od września 2014 roku. Operatorem i integratorem technicznym Stacji z Paczką jest Dazumi sp. z o.o. – firma działająca od 2007 roku i oferująca rozwiązania technologiczne dla rynku e-commerce oraz branży logistycznej. Spółka działa również jako operator pocztowy świadczący usługi we współpracy z największymi firmami przewozowymi na świecie.

Firma Rossmann uruchomiła internetowy sklep internetowy o zasięgu ogólnopolskim 11 lutego 2015 roku. Można w nim kupić perfumy damskie i męskie, artykuły do pielęgnacji ciała, zabawki, akcesoria komputerowe, a także ubrania dla dzieci. Oferta jest jednak węższa niż w sklepach stacjonarnych.

Informacja o tym, na jakiej platformie działa e-sklep jest strzeżoną tajemnicą handlową – poinformowali Evigo.pl przedstawiciele biura prasowego Rossmann. Zakupiony w e-sklepie towar można odebrać osobiście w wybranej drogerii po trzech godzinach od dokonania płatności.

Odbiór osobisty za opłatą

Wybierając odbiór osobisty w sklepie można zapłacić tylko przelewem on-line. Przy przedpłacie na konto Rossmann korzysta z serwisu Przelewy 24, który umożliwia przelanie środków na konto w kilka minut. Przy wyborze tej formy płatności należy jej dokonać w ciągu 24 godzin od otrzymania powiadomienia o możliwości realizacji zamówienia. W innym przypadku zamówienie jest automatyczne anulowane.

Zakupiony towar może być również dostarczony za pośrednictwem kuriera DPD. Przy wysyłce za pobraniem koszty zamówienia wraz z kosztami dostawy (15 złotych) przekazywane są kurierowi przy odbiorze przesyłki. Jedyną możliwą formą płatności jest w tym przypadku gotówka.Podane koszty dostawy dotyczą jedynie zamówień, które można spakować w 1 karton i ważą mniej niż 30 kg.