bitcoin tmobile polska mcommerce

T-Mobile Polska jako pierwszy operator telefonii komórkowej w naszym kraju wprowadza możliwość płatności Bitcoinami za doładowania. Przez trzy miesiące klienci kupujący kody cyfrową walutą otrzymają 20% wartości doładowania gratis

T-Mobile Polska podjął współpracę z InPay, polskim procesorem płatności bitcoinami, i wprowadza możliwość płatności cyfrową walutą za doładowania telefonów w T-Mobile na kartę i Heyah.

Wspólny projekt to wynik programu akceleracyjnego dla polskich startupów, któremu patronował T-Mobile Polska wraz z Polską Przedsiębiorczą. Rozwiązanie oferowane przez spółkę InPay w błyskawiczny sposób pozwala doładować telefon za pomocą wirtualnej waluty Bitcoin.

Nowa era w telefonii

Rozwiązanie umożliwia zakup kodu, a następnie doładowanie karty za pomocą kilku dotknięć ekranu telefonu. Cały proces dla posiadacza portfela Bitcoin trwa krócej niż pół minuty i nie wymaga podawania żadnych danych, czy żmudnego przepisywania kodów. To ogromne ułatwienie dla entuzjastów cyfrowej waluty. Transakcje w walucie Bitcoin są rozliczane przez InPay S.A., natomiast T-Mobile powiększa salda kont i otrzymuje rozliczenia wyłącznie w polskich złotych, niezależnie od bieżących kursów.

[fve]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2y4Yc0OCZcw[/fve]

Użytkownicy smartfonów, chcąc płacić Bitcoinami za doładowania lub w sklepach, powinni zainstalować jeden z dostępnych w Google Play lub w Appstore portfeli Bitcoin, np. Blockchain.info, Mycelium lub GreenAddres.it. Bitcoiny można kupić na jednej z polskich giełd BitBay.net, Bitmarket.pl, BitStar.pl lub w Bitcoinomacie.

Wirtualna waluta podbija rynek

Kryptowaluta bitcoin wprowadzona została na rynek w 2009 roku. Bitcoiny mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli.

Bitcoin zyskuje też coraz więcej zwolenników w Polsce, a płatności wirtualną walutą wprowadzają kolejne firmy. Oczywiście, największe zainteresowanie okazują jej gracze e-commerce. Płatności Bitcoinem umożliwia chociażby serwis PizzaPortal.pl oraz kantor Liderwalut.pl. Kryptowaluta wzbudza też jednak zainteresowanie podmiotów z innych branży. Płatności w tej postaci wprowadził ostatnio szpital Medicover czy Bobby Burger, polska sieć restauracji typu fastfood.

T-Mobile Polska jest jednym z największych operatorów komórkowych w Polsce, obsługując prawie 15,7 mln klientów. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki rozpoczętej w 2014 r. integracji z GTS Poland może oferować w ramach swojego portfolio, oprócz usług mobilnych i stacjonarnych, także pełen pakiet usług ICT.

InPay S.A. powstała w czerwcu 2014 roku i jako pierwsza na świecie skutecznie przeprowadziła kampanię crowdfundingu udziałowego za cyfrową walutę, sprzedając część swoich akcji na platformie Beesfund.com. Firmę wsparły osoby z 34 krajów. InPay umożliwił płatności Bitcoin w szpitalu Medicover, a także nowej platformie CDP.pl.