Allegro sprzedaż internetowa

Sprzedawcy internetowi, którzy prowadzą sklep na Allegro zyskali nowe narzędzie pozwalające automatycznie wznowić kończącą się ofertę tak, aby nie musiała ona od nowa „pracować” na swoją popularność w wynikach wyszukiwania.

Allegro uruchomiło nowy typ oferty, dostępny wyłącznie dla Sklepów. Opcja o nazwie „do wyczerpania przedmiotów” zastąpiła dotychczasową ofertę automatycznie wznawianą „z przedmiotami niesprzedanymi”.

Zmienny adres URL oferty

Nowy typ oferty pomoże sprzedawcom w prostszy sposób wznowić sprzedaż produktów. Jak wyjaśnia Anna Tokarek z Allegro, do tej pory sprzedający, chcąc automatycznie wznowić ofertę na 30 dni, mógł wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwszą z nich była „z pełnym zestawem przedmiotów”, co oznaczało że oferta została wznowiona z taką samą liczbą przedmiotów, jak w momencie wystawienia oferty po raz pierwszy. Poza tym sprzedający mógł wybrać opcję „tylko z przedmiotami niesprzedanymi”, czyli dokładnie z taką samą liczbą, jak w momencie zakończenia oferty.

„W obu przypadkach numer oferty (znajdujący się przy tytule oferty) oraz jej adres URL zmieniał się. Jednocześnie oferta od nowa musiała „zapracować” na to, żeby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania po parametrze „popularność”. Od chwili wznowienia, w przypadku wyszukiwania oferty po parametrze „czas do zakończenia”, w miarę zmniejszania się czasu do jej zakończenia (max. czas trwania oferty 30 dni) oferta była coraz wyżej w wynikach wyszukiwania. Obowiązywał 30-dniowy okres rozliczeniowy.” – informuje Anna Tokarek.

Formularz oferty Sklepu Allegro bez stałego ID
Formularz oferty Sklepu Allegro bez stałego ID

Oferta nie traci popularności

Po zmianach, które wprowadziło Allegro, zmieniły się opcje dla sprzedających, chcących automatycznie wznowić kończącą się ofertę. Pierwszą z nich jest „do wyczerpania przedmiotów”. W tym przypadku oferta będzie dostępna tak długo, aż zostaną sprzedane wszystkie przedmioty, lub do czasu zakończenia oferty przez sprzedającego. Opłaty za wystawienie oferty „do wyczerpania przedmiotów” naliczane są cyklicznie co 30 dni.

„W przypadku tej opcji numer oferty oraz jej adres URL są stałe, co znacznie ułatwi sprzedającym zarządzanie procesem sprzedaży oraz pozycjonowanie ofert poza serwisem. Z kolei kupującym ułatwi dotarcie do oferty, gdyby chcieli ponownie dokonać zakupu. Jednocześnie taka oferta nie musi ponownie “pracować’ na popularność.” – informuje Anna Tokarek.

Formularz oferty Sklepu Allegro ze stałym ID
Formularz oferty Sklepu Allegro ze stałym ID

Drugą opcją dostępną obecnie dla Sklepów Allegro jest wznowienie wystawienia oferty na 30 dni z pełnym zestawem przedmiotów. Oznacza to, że oferta zostanie wznowiona z taką samą liczbą przedmiotów, jak w momencie wystawienia oferty po raz pierwszy. Przy tej opcji zmianie ulega numer oferty i jej adres URL. Jednocześnie oferta aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania po parametrze „popularność” musi na tę popularność „zapracować” co oznacza, że określona liczba kupujących musi dokonać zakupu.