Samsung płatności współpraca

Wraz z prezentacją nowego smartfona Galaxy S6 koreańska firma Samsung Electronics zaprezentowała najnowsze osiągnięcie w dziedzinie mobilnych usług płatniczych – Samsung Pay. Zdaniem twórców aplikacji, zapoczątkuje ona nową epokę w sektorze płatności mobilnych i e-handlu

Dotychczas mobilne portfele cieszyły się znikomą akceptacją wśród handlowców korzystających z konwencjonalnych terminali odczytujących paski magnetyczne. Samsung Pay pozwala klientom korzystać z bezpiecznych płatności mobilnych w prawie wszystkich punktach sprzedaży, w istniejących terminalach płatniczych.

Rewolucja w mobilnych płatnościach

Aby stało się to możliwe, firma Samsung skorzystała zarówno z technologii NFC (Near Field Communication), jak i z nowej zastrzeżonej technologii MST (Magnetic Secure Transmission), za sprawą których płatności mobilne staną się jeszcze łatwiejsze zarówno dla punktów sprzedaży, jak i konsumentów.

“Samsung Pay całkowicie zmieni nie tylko sposób płacenia przez klientów za towary i usługi, ale również korzystania ze smartfonów” – powiedział JK Shin, CEO and Head of IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics. “Bezpieczny i prosty proces płatniczy w połączeniu z rozbudowaną siecią partnerów czyni z Samsung Pay usługę, która naprawdę zrewolucjonizuje rynek, przynosząc korzyści konsumentom, a także naszym partnerom” – dodaje.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=J0xoANgarcE[/fve]

Do współpracy przy opracowywaniu mobilnego rozwiązania płatniczego firma Samsung zaprosiła największe sieci płatnicze, takie jak MasterCard i Visa. Ponadto, Samsung czyni intensywne starania, by rozbudować ekosystem współpracy na potrzeby Samsung Pay z najważniejszymi partnerami finansowymi na świecie, takimi jak: American Express, Bank of America, Citi, JPMorgan Chase i U.S. Bank, z myślą o podniesieniu elastyczności, dostępności i zwiększeniu możliwości wyboru dla klientów przy jednoczesnym zapewnieniu prostoty i bezpieczeństwa płatności.

Globalny zasięg mobilnego portfela

Płatności za pomocą usługi Samsung Pay mają szansę być akceptowane w około 30 milionach punktów handlowych na całym świecie, dzięki czemu stałyby się jedynym rozwiązaniem płatniczym akceptowanym niemal wszędzie. Samsung oferuje tę możliwość dzięki wprowadzeniu przełomowej technologii nazwanej Magnetic Secure Transmission (MST). Klienci mogą korzystać z Samsung Pay w punktach handlowych bez względu na to, czy terminale obsługują technologię NFC, czy też – jak w znakomitej większości przypadków – tradycyjny pasek magnetyczny.

Ponadto, technologia MST pozwala usłudze Samsung Pay obsługiwać karty kredytowe wydawane pod własną marką (PLCC) we współpracy z kluczowymi partnerami, w tym z Synchrony Financial i First Data Corporation. Współpraca z punktami handlowymi, bankami wydającymi karty i największymi sieciami płatniczymi daje klientom szansę na skorzystanie z najróżniejszych kart płatniczych i czyni z Samsung Pay uniwersalne rozwiązanie w dziedzinie płatności mobilnych.

Samsung dba o bezpieczeństwo

Dzięki Samsung Pay konsumenci będą mogli korzystać z prostej i łatwej w użyciu aplikacji. Dodanie karty wymaga wykonania kilku prostych kroków. Następnie wystarczy wywołać aplikację Samsung Pay, wybrać daną kartę płatniczą i autoryzować transakcję za pomocą czytnika linii papilarnych. Wykorzystanie urządzenia w terminalu pozwala na szybkie, bezpieczne i łatwe zakupy.

Samsung Pay nie przechowuje numerów rachunków osobistych klienta w jego urządzeniu. Ponadto, usługa została wyposażona w wiele funkcji sprawiających, że jest bezpieczniejsza niż karta fizyczna. W połączeniu ze stosowaniem tokena daje to możliwość realizacji bezpiecznych płatności mobilnych na całym świecie.