Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie
Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie

4 marca 2015 otwarto nowe centrum handlowo–rozrywkowe w Lublinie – Tarasy Zamkowe, będące własnością austriackiego inwestora i dewelopera Immofinanz Group.

Nowe centrum w Lublinie

W uroczystościach związanych z otwarciem Tarasów Zamkowych udział wzięli przedstawiciele Immofinanz Group, miasta Lublin, jak również osoby reprezentujące generalnego wykonawcę – Warbud oraz biuro architektoniczne Stelmach i Partnerzy.

– Jedną z naszych najważniejszych ostatnio aktywności w zakresie działalności deweloperskiej są projekty z sektora nieruchomości handlowych w Polsce. Otwarcie Tarasów Zamkowych nie tylko wyznacza kolejny krok milowy w tym zakresie, ale jest także doskonałym przykładem naszego modelu biznesowego – machiny nieruchomości. Od momentu bardzo korzystnej dla nas sprzedaży Silesia City Center w Katowicach, w 2013 roku, otworzyliśmy kolejne obiekty zwiększając naszą powierzchnię handlową w Polsce o ponad 71 tys. mkw. Co więcej, dalsze projekty pod naszymi markami Stop.Shop. i Vivo! są aktualnie w budowie lub w przygotowaniu – komentuje Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

– Rewitalizacja lubelskiego Podzamcza jest jednym z istotnych procesów przemiany przestrzeni naszego miasta, a inwestycja Immofinanz Group wpisuje się w ten proces. Nasza współpraca z inwestorem przekłada się na szereg korzyści dla mieszkańców. Tarasy Zamkowe, jako bezpośredni sąsiad zabytkowej części miasta, włączają się w działania na rzecz rewitalizacji otoczenia Zamku i Starego Miasta, zarówno w kontekście przestrzeni, poprawy układu komunikacyjnego jak i mecenatu nad realizowanymi przez nas projektami kulturalnymi – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Ekologiczne standardy

Tarasy Zamkowe to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, zlokalizowane w ścisłym centrum Lublina w pobliżu historycznego Zamku, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Jego projekt to kombinacja unikalnej architektury z zachowaniem ekologicznych standardów. Rozległy, wielopoziomowy dach stanowią zielone tarasy, dostępne dla mieszkańców jako miejsce spotkań i wypoczynku, z unikalnymi widokami na Zamek, Stare Miasto i obszary dawnego Stawu Królewskiego. W samym środku miasta powstał tym samym atrakcyjny obiekt komercyjny, będący jednocześnie miejscem relaksu dla lublinian, wpisany w krajobraz naturalny.

Zrównoważone podejście do tego projektu zyskało już międzynarodowy rozgłos: jesienią 2014 roku Tarasy Zamkowe otrzymały certyfikat „BREEAM Excellent” dla fazy projektowej, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce.

Kluczowi najemcy

Tarasy Zamkowe to 38 tys. mkw. powierzchni wraz ze 150 sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz lokalami handlowo – usługowymi i rozrywkowymi. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ok. 480 mln zł. Wśród najemców znajdują się marki i salony debiutujące w Lublinie, jak np. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho, Swarovski, Lidia Kalita, Chiara, á Tab, Original Marines, Rossmann Premium, iSpot, Swatch, !con Fitness (zarządzane przez Holmes Place) oraz Enjoy Club & Bowling. Obiekt posiada parking na 1,4 tys. miejsc.

Innowacje

Nowe centrum handlowe proponuje również cały szereg rozwiązań i udogodnień, nieobecnych dotychczas w innych lubelskich galeriach. Bezpłatne wi-fi, Punkt Informacyjny wzbogacony o możliwość skorzystania z kserokopiarki, a także sprawdzenia rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, kupna biletu czy zamówienia taksówki – to tylko kilka ułatwień. Na pierwszym piętrze znajduje się także przestronne, kolorowe pomieszczenie – „Baby care room”, w którym komfortowo można przewinąć i nakarmić dziecko.