payu allegro raty ecommerce

Sukces ubiegłorocznej akcji “Prawdziwe raty 0%” skłonił PayU do ponownego zaoferowania nieoprocentowanych pożyczek finansowych klientom robiącym zakupy na portalu Allegro. Akcja potrwa do 31 marca 2015

Zero papierowych umów, zero kolejek i przede wszystkim zero ukrytych kosztów – to najważniejsze cechy prawdziwych rat 0%, które przygotowało PayU dla kupujących na Allegro.

Jest to wiosenna edycja promocji, która pierwszą odsłonę miała w grudniu i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W czasie jej trwania udział rat w strukturze wybieranych metod płatności na Allegro wzrósł niemal dwukrotnie.

Pożyczki popularne wśród e-konsumentów

Raty PayU są innowacyjną metodą finansowania zakupów w internecie. W momencie powstania był to pierwszy całkowicie online’owy system kredytowy. PayU rozwija tę metodę płatności, bo jak wynika z danych, kupujący chętnie do niej wracają.

“Niemal 1/3 osób, które raz otrzymały raty PayU na Allegro, wybrało tę metodę płatności ponownie przy kolejnych zakupach. Dla tych użytkowników na początku ubiegłego roku wprowadziliśmy limity kredytowe, które są ważne przez 60 dni od momentu zaciągnięcia ostatniej pożyczki ratalnej. Dzięki temu teraz wystarczy kilka kliknięć, by dostać kolejną pożyczkę nawet w kilkadziesiąt sekund, a docelowo chcemy, by odbywało się to jednym kliknięciem” – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska.

W czasie pierwszej edycji akcji „Prawdziwe raty 0%” użytkownicy Allegro najczęściej finansowali w ten sposób zakup produktów z kategorii: Dom i Ogród (14%); RTV i AGD (14%); Komputery (14%) oraz Telefony i Akcesoria (13%). Na dalszych miejscach znalazły się kategorie: Dla Dzieci: Odzież, Obuwie, Dodatki; Motoryzacja.

Alior Bank i mBank partnerami akcji

Zainteresowanie płatnościami ratalnymi w internecie jest tak duże, że aby zapewnić szybką realizację transakcji, PayU zdecydowało się na udostępnienie rat z dwoma partnerami bankowymi – Alior Bankiem i mBankiem. Obydwa banki zostały również partnerami akcji „Prawdziwe raty 0%”. Zarówno z promocyjnej jak i standardowej oferty ratalnej skorzystać może każdy użytkownik Allegro posiadający pełną zdolność do czynności prawnych i odpowiednią zdolność kredytową, nie ma znaczenia w jakim banku posiada rachunek.

Wystarczy wybrać raty PayU jako metodę płatności za zakupy i wypełnić wniosek pożyczkowy online. Po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej przez jednego z partnerów pożyczkowych, czyli Alior Bank lub mBank, umowę zatwierdza się również online – jednym kliknięciem.

PayU jest dostawcą płatności internetowych dla e-biznesów. W listopadzie 2012 r. spółka, jako pierwsza w kraju, uzyskała licencję instytucji płatniczej i podlega w związku z tym nadzorowi KNF. PayU jest częścią międzynarodowego koncernu Naspers, który skupia spółki procesujące płatności internetowe w 18 krajach na całym świecie, w tym w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce z płatności PayU korzysta co trzeci internauta.

Z kolei Allegro Group działa na rynku platform handlowych jako operator Allegro.pl w Polsce, Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji.