Dyskusja panelowa, SCF 2015
Dyskusja panelowa, SCF 2015

– Nasz patronat merytoryczny nad Shopping Center Forum 2015 Winter Edition był dla nas ponownie olbrzymim sukcesem – mówi dla Retailnet Paweł Dubis, dyrektor zarządzający i radca prawny z Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm.

Forum okazją do rozmów

– Forum było okazją by porozmawiać z czołowymi inwestorami i deweloperami centrów handlowych w Polsce o problemach, z jakimi boryka się dziś ta branża. Mieliśmy również możliwość zaprezentowania „Przewodnika Inwestora”, publikacji w całości przygotowanej i wydanej przez naszą kancelarię – podkreśla Paweł Dubis.

Kancelaria Causa Finita podczas Forum pełniła także funkcję gospodarza panelu dyskusyjnego poświęconego aktualnej sytuacji na rynku handlowym.

Panel dyskusyjny wzbudził wiele emocji

Panel dyskusyjny, którego byliśmy gospodarzem cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz wzbudził sporo emocji zarówno wśród deweloperów, jak i najemców. Ponownie kontynuowaliśmy dyskusję na temat sporów pomiędzy właścicielami centrów handlowych, a najemcami. W ocenie uczestników panelu, branża znajduje się aktualnie w defensywie, rynek zaś jest niesymetryczny i podaż powierzchni handlowej w znacznej mierze przewyższa popyt. Zatem najemcy oczekują, że deweloperzy przejmą odpowiedzialność za sukces komercyjny działalności detalicznej w ich lokalach. Prowadzi to do wielu nieporozumień i sporów, często znajdujących finał w sądach. Zainteresowanych tym tematem gorąco zachęcamy do pobrania naszego Przewodnika Inwestora:http://www.causafinita.pl/do-pobrania/pobierz-plik/9 – mówi dyrektor zarządzający Causa Finita.

Targi Shopping Center Forum 2015 Fall Edition odbędą się w dniach 16–17 września w warszawskim Centrum EXPO XXI. W Forum weźmie udział ponad 1400 osób, w tym przedstawiciele 330 sieci handlowych.