paypal plus planosci online

PayPal uruchomił na niemieckim rynku nową usługę PayPal Plus, która umożliwia sklepom internetowym oferowanie klientom czterech alternatywnych metod płatności.

Dzięki nowej usłudze klienci będą mogli płacić PayPalem, kartą kredytową, kartą debetową oraz rachunkiem, który trzeba uregulować pod koniec roku. Usługa jest zoptymalizowana pod urządzenia mobilne. Prowizja od transakcji wynosi 1,9% od ceny produktu plus 35 eurocentów za transakcję. Za bezpieczeństwo płatności odpowiada PayPal.

Mniej porzuconych koszyków

Korzyścią wiążącą się z płaceniem PayPalem Plus ma być również uproszczenie procesu finalizowania transakcji. Sklepom będzie łatwiej rozliczać transakcje, gdyż PayPal bierze na siebie większość procesów z tym związanych. Kolejną korzyścią będzie bezpieczeństwo transakcji, użytkownicy PayPal Plus zostaną objęci programem Seller Protection, niezależnie od tego, którą z czterech dostępnych metod płatności wybiorą.

PayPal Plus jest dostępny dla wszystkich klientów, również tych, którzy już mają zwykłe konto PayPal. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, korzystanie z PayPal Plus zmniejszy liczbę porzucanych transakcji i jednocześnie pomoże zwiększyć obroty sklepu internetowego.

Opłaty za korzystanie z PayPal Plus są niewielkie. Od stycznia 2016 roku, w zależności od obrotów, będą one wynosiły od 1,79% do 2,49%. Dodatkowo za każdą transakcję nadal naliczane będzie 35 eurocentów. Wyższe opłaty przewidziano w przypadku transakcji międzynarodowych.

PayPal stawia na mobile

Uruchomienie nowego narzędzia płatniczego to kolejne samodzielne posunięcie PayPala po tym, jak firma wzięła rozwód z eBay i stała się samodzielną spółką akcyjną. Firma nie zamierza konkurować z eBay, jednak rozdzielenie spółek daje większą elastyczność, łatwość nadążania za rynkowymi trendami i oczekiwaniami klientów. Jak zapowiadali przedstawiciele firmy w rozmowie z Evigo, jednym z priorytetów dla PayPala jest obecnie rozwój łatwych płatności mobilnych.

Usługę PayPal Plus można zintegrować ze sklepem internetowym, lub korzystać z niej jako z samodzielnego narzędzia. Sprzedający otrzymują płatność natychmiast po sfinalizowaniu transakcji. Osoby korzystający z PayPal Plus mogą łatwo płacić na każdym typie urządzeń: smartfonie, tablecie i komputerze.