Sklep RTV Euro AGD

RTV Euro AGD, ogólnopolska sieć elektromarketów, konsekwentnie realizuje plan ekspansji. Każdego roku spółka otwierała od 15 do 20 nowych sklepów. Tak będzie też w roku 2015.

– Cały czas otwieramy nowe salony, np. w marcu 2015 roku zaprosimy klientów do czterech nowych placówek naszej sieci w Radzionkowie, Wrześni, Sanoku i Wieluniu. Niektóre otwierane będą w ramach istniejących centrów handlowych, inne w nowo powstających obiektach – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Tomasz Siedlecki z RTV Euro AGD.

Nowe lokalizacje

– Skupiamy się otwieraniu nowych placówek naszej sieci, ale obecny rok będzie również kontynuacją rozpoczętego kilka miesięcy temu procesu odświeżania i zmiany wystroju sklepów stacjonarnych przez co konsekwentnie realizujemy strategię synergii wszystkich kanałów sprzedaży. Sklepy w nowej kolorystyce z charakterystyczną ikonografią w znaczący sposób mają wpłynąć na zintegrowaną komunikację z klientami – dodaje Siedlecki.

Większość sklepów RTV Euro AGD ma powierzchnię od 500 do 2 tys. mkw. Powierzchnia sklepów sieci jest dostosowana do wielkości centrum handlowego, liczby mieszkańców, obecności placówek w regionie.

Rozwój sieci sprzedaży

– 95 proc. naszych sklepów mieści się w galeriach i centrach handlowych. Na nasze decyzje o otwieraniu nowych placówek wpływa rynek. Patrzymy na wiele czynników – np. potencjał danego ośrodka miejskiego czy atrakcyjność danej lokalizacji. Pod uwagę bierzemy również fakt czy jesteśmy już obecni w danej miejscowości – jeśli mówimy o mniejszym mieście. Istotne również są także warunki jakie może nam zaoferować dany wynajmujący – dodaje Tomasz Siedlecki.

Obecnie sieć RTV Euro AGD tworzy 218 salonów sprzedaży w 132 miastach. W ofercie sieci jest sprzęt audio-wideo, sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy i inny sprzęt komputerowy, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria. Firma oferuje też wiele usług związanych ze sprzedażą (transport, raty, przedłużenie gwarancji czy montaż) i prowadzi sprzedaż przez telefon i przez internet za pomocą sklepu online www.euro.com.pl.