Sklep RTV Euro AGD

Sklep RTV Euro AGD

RTV Euro AGD, ogólnopolska sieć elektromarketów, konsekwentnie realizuje plan ekspansji. Każdego roku spółka otwierała od 15 do 20 nowych sklepów. Tak będzie też w roku 2015.

– Cały czas otwieramy nowe salony, np. w marcu 2015 roku zaprosimy klientów do czterech nowych placówek naszej sieci w Radzionkowie, Wrześni, Sanoku i Wieluniu. Niektóre otwierane będą w ramach istniejących centrów handlowych, inne w nowo powstających obiektach – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Tomasz Siedlecki z RTV Euro AGD.

Nowe lokalizacje

– Skupiamy się otwieraniu nowych placówek naszej sieci, ale obecny rok będzie również kontynuacją rozpoczętego kilka miesięcy temu procesu odświeżania i zmiany wystroju sklepów stacjonarnych przez co konsekwentnie realizujemy strategię synergii wszystkich kanałów sprzedaży. Sklepy w nowej kolorystyce z charakterystyczną ikonografią w znaczący sposób mają wpłynąć na zintegrowaną komunikację z klientami – dodaje Siedlecki.

Większość sklepów RTV Euro AGD ma powierzchnię od 500 do 2 tys. mkw. Powierzchnia sklepów sieci jest dostosowana do wielkości centrum handlowego, liczby mieszkańców, obecności placówek w regionie.

Rozwój sieci sprzedaży

– 95 proc. naszych sklepów mieści się w galeriach i centrach handlowych. Na nasze decyzje o otwieraniu nowych placówek wpływa rynek. Patrzymy na wiele czynników – np. potencjał danego ośrodka miejskiego czy atrakcyjność danej lokalizacji. Pod uwagę bierzemy również fakt czy jesteśmy już obecni w danej miejscowości – jeśli mówimy o mniejszym mieście. Istotne również są także warunki jakie może nam zaoferować dany wynajmujący – dodaje Tomasz Siedlecki.

Obecnie sieć RTV Euro AGD tworzy 218 salonów sprzedaży w 132 miastach. W ofercie sieci jest sprzęt audio-wideo, sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy i inny sprzęt komputerowy, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria. Firma oferuje też wiele usług związanych ze sprzedażą (transport, raty, przedłużenie gwarancji czy montaż) i prowadzi sprzedaż przez telefon i przez internet za pomocą sklepu online www.euro.com.pl.