Pozamiatane.pl startup usługi sprzątające

Startup Pozamiatane.pl to platforma internetowa, która pośredniczy w zamawianiu usługi sprzątania domu.

Od jakiegoś czasu na rynkach zachodnich pojawiają się startupy, które przenoszą do internetu rynek drobnych usług i napraw. Trend ten, nazywany przez niektórych analityków „uberyzacją” rynku usługowego, już jakiś czas temu dotarł do Polski. Teraz powstała platforma, która pośredniczy między klientami a sprzątaczami. Na rynku zachodnim funkcjonuje już kilka takich firm, jedną z nich jest niemiecki Helpling.de.

Zachodni profil online

„Widzimy, że w Polsce brakuje narzędzi pozwalających na znalezienie dobrego, sprawdzonego i zaufanego sprzątacza. Jest to luka na rynku, którą zamierzamy wypełnić. Zauważamy też, że tempo życia przyspiesza i coraz więcej osób po prostu nie ma czasu na czynności takie jak sprzątanie. Na zachodzie platformy o profilu zbliżonym do naszej bardzo dobrze sobie radzą. Myślę, że w Polsce taka usługa też się przyjmie” – tłumaczy w rozmowie z Evigo twórca platformy Jakub Łączkowski.

Za stworzenie oprogramowania oraz interfejsu Pozamiatane.pl odpowiada firma Kerris Group, której Jakub Łączkowski jest współwłaścicielem. Jest to agencja komunikacji marketingowej i nowych technologii, z jej usług korzystają m.in.: L’Oreal Polska, Lexus, Lotos czy Grohe.

Intuicyjna platforma

Pozamiatane.pl pilotażowo rozpoczęła działalność w dwóch warszawskich dzielnicach, na Ursynowie i Mokotowie. Platforma współpracuje wyłącznie z osobami doświadczonymi, legalnie pracującymi w branży, posiadającymi udokumentowane referencje. Każda osoba jest weryfikowana, a jej doświadczenie – sprawdzane.

pozamiatane serwis online
Strona główna serwisu pozamiatane.pl

Działanie platformy jest intuicyjne i pozwala w kilku prostych krokach zamówić wizytę sprzątacza, który pojawi się we wskazanym przez klienta miejscu w wybranym dniu i o konkretnej godzinie. Wystarczy wskazać swoją lokalizację, podając kod pocztowy, a następnie określić dokładne wymagania.

Wkrótce aplikacja mobilna

Klienci mogą wybierać pomiędzy jednorazową a cykliczną usługą, określają również czas sprzątania, a także czy życzą sobie, aby sprzątacz wyposażony był we własny zestaw środków czystości. Następnie system proponuje sprzątaczy, spośród których można wybrać konkretną osobę, zapoznając się z ocenami innych użytkowników, które korzystały z ich usług.

Płatność odbywa się przez internet i jest pobierana dopiero po zrealizowaniu zamówienia. Bezgotówkowe transakcje kartami kredytowymi lub debetowymi realizowane są za pośrednictwem firmy Elavon i Espago, które posiadają status krajowej instytucji płatniczej. Po każdej usłudze klient otrzymuje e-fakturę.

Jak informuje Jakub Łączkowski, Pozamiatane.pl będzie wkrótce dostępne również w postaci aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której można będzie zamówić i zapłacić za usługę. W planach jest też rozwój terytorialny. W najbliższym czasie usługa dostępna będzie na terenie kolejnych dzielnic Warszawy, potem kolejnych miast Polski.