allegro strategia online

Już za kilka dni zamknięte zostanie Cafe Allegro, forum internetowe dla użytkowników serwisu. Jego rolę przejął profil Allegro Pomoc na Facebooku.

Cafe Allegro to społeczność, którą tworzyli użytkownicy serwisu, a przede wszystkim sprzedawcy. Forum to służyło do wymieniania się poradami co do prowadzenia sklepu na Allegro, pośredniczyło, a także w kontaktach z obsługą klienta. Można było zgłaszać tam problemy techniczne bądź zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.

Spadek aktywności

„Obserwując spadek aktywności na forum uznaliśmy, że dotychczasowa formuła już się wyczerpała, stąd decyzja o zamknięciu tego kanału komunikacji.” – czytamy w komunikacie Allegro. „Nowości i komunikaty znajdziecie teraz na stronie głównej w miejscu Cafe, uruchomimy nowe forum poświęcone Menedżerowi Sprzedaży oraz WebAPI  wspierające użytkowników tych usług.”

Forum zostanie zamknięte 31 marca. W zamian powstał specjalny profil Allegro Pomoc na Facebooku, gdzie można zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu oraz zgłaszać związane z nim problemy.

Jak podkreśla Paweł Klimiuk, corporate communication director, CEE w Naspers E-Commerce, zlikwidowanie Cafe Allegro związane jest ze zmianami, jakie dokonują się w ogóle w kanałach komunikacji cyfrowej.

Przenosiny do social mediów

„Wiele obszarów życia i komunikacji przenosi się do mediów społecznościowych. Dziś klienci coraz częściej chcą zgłaszać swoje problemy i komunikować się z marką właśnie za ich pośrednictwem. Użytkownicy Cafe Allegro, przede wszystkim sprzedawcy, tworzyli całą społeczność, pomagali sobie wzajemnie, odpowiadali na pytania, dzielili poradami. Wszystko to zostanie zachowane na profilu facebookowym” – wyjaśnia Klimiuk w rozmowie z Evigo.

cafe allegro
Cafe Allegro wkrótce odejdzie do historii

Internetowe forum było obsługiwane przez różne działy w firmie. Osoby zaangażowane w Cafe Allegro będą teraz zajmowały się tym samym, z tym że na profilu Allegro Pomoc na Facebooku. Jak podkreśla Paweł Klimiuk, Cafe Allegro było tylko uzupełnieniem całego systemu wsparcia dla użytkowników serwisu. Cały system obsługi klienta pozostanie bez zmian.

Allegro Group działa na rynku platform handlowych jako operator Allegro.pl w Polsce, Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. Do grupy należą również w obszarze usług płatniczych serwis PayU.pl; na rynku serwisów ogłoszeniowych takie marki jak OLX.pl, otoMoto.pl czy otoDom.pl; porównywarka Ceneo.pl, klub zakupowy Fashiondays.pl, czy popularne Agito.pl.

Naspers to międzynarodowy koncern mediowy mający siedzibę w Republice Południowej Afryki. Główną działalność prowadzi w obszarze płatnej telewizji, usług internetowych oraz prasy. Jest notowany na giełdach w Johannesburgu oraz Nowym Jorku. Naspers prowadzi działalność między innymi w Stanach Zjednoczonych, Afryce Subsaharyjskiej, Brazylii, Tajlandii, Indiach i Chinach. Ważnym miejscem operacji koncernu jest również Europa. Posiada swoje przedsięwzięcia między innymi w Rosji, Grecji, Holandii oraz Polsce.