Salon Matras
Salon Matras

Sieć Matras 28 marca 2015 roku powiększyła się o dwie nowe lokalizacje. Nowe księgarnie pojawiły się we Wrocławiu w CH Magnolia Park oraz w Lubinie, w CH Cuprum Arena.

Księgarnia Matras w Magnolia Park we Wrocławiu ma powierzchnię 224 mkw. Na terenie księgarni jest punkt Info z dostępem do księgarni internetowej matras.pl. Jeśli klienci nie znajdą interesującej ich pozycji, będą mogli od razu zamówić je przez stronę i odebrać przy następnej wizycie w księgarni. We wrocławskiej księgarni zadbano także o najmłodszych. Specjalnie dla nich został wydzielony kącik, gdzie mogą bezpiecznie się bawić.

Księgarnia Matras w Cuprum Arena w Lubinie to przestrzeń ok. 70 mkw. Tutaj także klienci znajdą kluczowe działy od beletrystyki po książeczki dla dzieci i poradniki. W księgarni dostępne są także multimedia (film, muzyka, audiobooki).

– Kontynuujemy rozwój sieci na terenie Polski, zarówno jeśli chodzi o fizyczne lokalizacje, jak i księgarnię internetową, która z roku na rok mocno zwiększa dynamikę działania. Opracowujemy nowe koncepty Matras – księgarni przyszłości. Rozwijamy jeszcze ściślejszą współpracę z wydawnictwami. Szykujemy kolejny skok jakościowy w naszej ofercie, usługach i w obsłudze klienta – powiedział portalowi Retailnet Mariusz Rutowicz, prezes spółki Matras.

Matras jest liderem dystrybucji książek na polskim rynku. W swoich księgarniach sieć oferuje ponad 120 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, aż po książki dla dzieci. Księgarnie Matras to ok. 180 księgarń w 70 miejscowościach, w całej Polsce i księgarnia internetowa matras.pl.

W zależności od swojej powierzchni księgarnie sieci oferują od 5 tys. do 50 tys. tytułów. Spółka współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń i 1,9 tys. innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1,5 tys. wydawcami.