CH-R Sukcesja
CH-R Sukcesja

Fabryka Biznesu, inwestor centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja, wybrał na zarządcę firmę CBRE. Sukcesja należy do dwóch największych obiektów handlowych których otwarcie planowane jest w 2015 roku.

Do portfolio nieruchomości zarządzanych przez dział Asset Services CBRE dołączy łódzkie centrum handlowo-rozrywkowe „Sukcesja”, o powierzchni wynajmu ponad 46 tys mkw. Firma CBRE odpowiedzialna będzie za koordynację otwarcia obiektu, a następnie za kompleksowe usługi zarządzania nieruchomością, komercjalizację powierzchni handlowych oraz działania marketingowe. Będzie to największy obiekt handlowy dla którego dział Asset Services CBRE świadczyć będzie usługi zarządzania

Galeria handlowa i Fashion Corner

Sukcesja to wyjątkowy obiekt handlowo-rozrywkowy zlokalizowany przy al. Politechniki 5 w Łodzi w bliskości ulicy Piotrkowskiej oraz hal Międzynarodowych Targów Łódzkich.

W kompleksie mieścić się będzie galeria handlowa z licznymi sklepami oraz marketem spożywczy, a także z unikatowym w Polsce konceptem Fashion Corner –dedykowanym promocji młodych projektantów, poprzez udostępnianie im elastycznych, showroomowych przestrzeni. Dodatkowo w centrum zaprojektowano część rozrywkowo-rekreacyjną obejmującą kino, kręgielnię a także food court z licznymi restauracjami i kawiarniami. Dla wygody klientów Sukcesji zaplanowany został dwukondygnacyjny parking, znajdujący się nad galerią handlową. Inwestorem obiektu jest łódzka spółka Fabryka Biznesu.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że do portfolio zarządzanych przez nas nieruchomości dołączy łódzka Sukcesja. Przygotowanie inwestora do projektu, wzorowy proces realizacji, wiedza o rynku oraz rozpoznawanie potrzeb klientów sprawiają, że centrum handlowo-rozrywkowe „Sukcesja” jest projektem wyjątkowym w skali regionu łódzkiego a także w skali kraju. Jestem przekonana, że wysokie kompetencje oraz doświadczenie zespołu CBRE będą aktywnie wspierać inwestora w osiągnięciu jego celów biznesowych. Największym atutem CBRE jest synergia oferowanych usług, która gwarantuje dodatkowe korzyści dla właścicieli nieruchomości – mówi Iwona Małopolska, starszy dyrektor, Dział Asset Services CBRE.

Kluczowy projekt regionu

Inwestycja Sukcesja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu. Projekt Sukcesji zakłada stworzenie jednego z najnowocześniejszych centrów handlowych w Polsce, w oparciu o najnowsze proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, tzw. ledowego oświetlenia, odnawialnej energii i szarej wody. Sukcesja została dostosowana do wymogów międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM i zatwierdzona przez BRE Global Ltd. Cały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Za koncepcję architektoniczną odpowiedzialne było studio Group-Arch z Wrocławia.

– Celem stworzenia centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja było dostarczenie nowego miejsca nie tylko robienia zakupów, ale też spędzania wolnego czasu łodzian, mieszkańców aglomeracji łódzkiej, turystów i gości biznesowych. Przeprowadziliśmy wnikliwe analizy lokalnego rynku oraz siły nabywczej, zbadaliśmy również potrzeby konsumentów oraz trendy w rozwoju rynku powierzchni handlowych i nie mam wątpliwości, że Sukcesja będzie wkrótce najbardziej kompleksowym miejscem w Łodzi do spędzania wolnego czasu. Jestem ogromnie zadowolony, że nasz projekt wspiera firma CBRE. Wierzę, że doświadczenie i wiedza zespołu a także zrozumienie projektu pozwolą nam na wypracowanie rozwiązań korzystnych dla każdego użytkownika obiektu –  komentuje Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, inwestor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja.

CBRE

CBRE to firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 52 tys. pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 370 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich).