Centrum Handlowe Skałka
Centrum Handlowe Skałka

 

Centrum Handlowe Skałka
Centrum Handlowe Skałka

Centrum handlowe Skałka, to nowy projekt handlowy, który powstanie w południowej części Tych.

Inwestorem galerii handlowej o powierzchni 36 tys. mkw. jest Apollo-Rida Poland – spółka deweloperska utworzona przez dwa amerykańskie podmioty specjalizujące się w inwestycjach w nieruchomości: Rida Development Corporation z siedzibą w Houston w Teksasie oraz Apollo Real Estate Advisors z Nowego Jorku.

Budowa jeszcze w tym roku

– Wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony. Czekamy na prawomocne pozwolenie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowa będzie mogła ruszyć już w drugiej połowie 2015 roku – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Wiktor Rodziewicz, Director of asset management w Apollo Rida Poland.

Centrum Skałka to projekt budowy obiektu handlowego obejmującego istniejący już hipermarket Auchan (wcześniej Real), market budowlany oraz ofertę modową, usługową i restauracyjną. Inwestor planuje utworzenie nowoczesnego centrum handlowego składającego się z ok. 90 sklepów. Docelowo Centrum Skałka będzie miało ok. 36 tys. mkw. powierzchni GLA. Planowana jest również ciekawie zaaranżowana przestrzeń publiczna z fontannami i amfiteatrem pełniąca funkcję rozrywkową, kulturalną i integracyjną. Do dyspozycji klientów będzie ponad 1,4 tys. miejsc postojowych w ramach podziemnego i naziemnego parkingu.

Atutem Skałki, jak podkreśla inwestor, jest lokalizacja – w południowej części ścisłego centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania głównych arterii, z dostępem do środków komunikacji publicznej oraz w sercu sześciu osiedli mieszkaniowych charakteryzujących się wysokim wskaźnikiem gęstości zaludnienia.

Nowe inwestycje w Tychach

To nie jedyna inwestycja planowana w mieście. Jak już informowaliśmy, na zaawansowanym etapie realizacji jest także projekt Gemini Park Tychy.

Inwestycja zakłada powstanie wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w wysokim standardzie, liczącego około 36 tys. mkw. powierzchni najmu. W obiekcie swoje miejsce znajdzie przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane sieci handlowe, jak i lokalni przedsiębiorcy, którzy stanowić będą o oryginalności tenant mix i wyróżniać go spośród lokalnej konkurencji. Po raz pierwszy inwestor- spółka Gemini Holding- zaprezentowała projekt podczas jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2014. Aktualnie prowadzona jest komercjalizacja obiektu, który jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie gotowy do użytku na przełomie I i II kwartału 2017 roku.

Tychy położone są w geograficznym centrum Śląska, na skraju silnie uprzemysłowionej aglomeracji katowickiej. Tychy mają 130 tys. mieszkańców. Wskaźnik nasycenia powierzchnią handlową wynosi 361 mkw. na 100 mieszkańców, to blisko o połowę mniej, niż w innych miastach o podobnej wielkości.