Samsung Pay premiera 2015

Samsung Pay premiera 2015

Usługa płatnicza Samsung Pay zadebiutuje w drugiej połowie 2015 roku. Najwcześniej zostanie wprowadzona w Korei Południowej i USA, podaje Park Jin-young z Samsung Electronics.

System płatności Samsung Pay będzie dostępny na flagowych produktach firmy: Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge. W Europie i Chinach nowa opcja płatności Samsunga zostanie wprowadzona później.

Jak dotąd jest potwierdzone, że usługa Samsung Pay będzie współpracować z American Express, Bank of America, Citi, JPMorgan Chase oraz US Bank. Samsung zaprosił do współpracy przy opracowywaniu nowego rozwiązania płatniczego sieci MasterCard i Visa.

Samsung Pay i Apple Pay

Samsung Pay jest dla Apple Pay konkurencyjnym sposobem płatności, który tak jak rywal wykorzystuje technologię NFC czyli komunikację bliskiego pola. Według niektórych źródeł, usługa Samsunga ma większy potencjał na zdobycie szerszego grona użytkowników, niż propozycja Apple. Jednym z powodów jest wprowadzenie przez Samsunga nowej, zastrzeżonej technologii Magnetic Secure Transmission (MST). Dzięki niej, klienci będą mogli korzystać z Samsung Pay niezależnie od tego, czy terminale będą przystosowane do obsługi technologii NFC, czy będą oferować przeprowadzenie transakcji wyłącznie przy użyciu tradycyjnego paska magnetycznego.

Apple Pay działa jedynie za pośrednictwem technologii NFC na terminalach, które mają wbudowane anteny do komunikacji bliskiego pola. Samsung Pay może być obsługiwany także na terminalach tradycyjnych, które nie dysponują technologią NFC.

30 milionów punktów handlowych na świecie

Płatności za pomocą usługi Samsung Pay mają szansę być akceptowane w około 30 milionach punktów handlowych na całym świecie.

System Samsung Pay nie przechowuje numerów rachunków osobistych klienta w jego urządzeniu mobilnym. Wrażliwe dane karty zostały zastąpione tokenem, który ma spełniać zadanie mechanizmu zapobiegającego nadużyciom. Dodatkowo, Samsung wprowadzi do użycia własną mobilną platformę bezpieczeństwa KNOX oraz będzie współpracować z ARM TrustZone przy ochronie danych transakcyjnych przed oszustami i intruzami.

Samsung będzie oferować także narzędzie, zapewniające bezpieczeństwo danych w przypadku utraty smartfona. Funkcja “Znajdź mój telefon” umożliwi użytkownikom zlokalizowanie, zablokowanie oraz zdalne usuwanie informacji z telefonu, dzięki czemu naruszenie danych z usługi Samsung Pay będzie mogło zostać szybko uniemożliwione.