Immofinanz Vivo

Immofinanz Vivo

Immofinanz Group będzie wystawcą na Shopping Center Forum 2015 Fall Edition. Podczas Forum, Immofinanz będzie prezentować wszystkie projekty handlowe w Polsce. O planach inwestycyjnych, nowych Stop.Shop.-ach w Polsce oraz o udziale Immofinanz Group w Shopping Center Forum 2015 Fall Edition opowiada redakcji Retailnet.pl Olaf Ratajczak, Head of Leasing Retail, Immofinanz Group.

Jakie projekty zaprezentuje Immofinanz Group podczas tegorocznego Shopping Center Forum 2015 Fall Edition?

W trakcie nadchodzącego Shopping Center Forum każdy, kto odwiedzi stoisko Immofinanz będzie mógł otrzymać informacje i materiały na temat wszystkich naszych projektów handlowych w Polsce. Cieszy nas szczególnie możliwość spotkania wszystkich tych, którzy są zainteresowani wynajmem przestrzeni handlowej, czy to w jednym z naszych parków handlowych STOP.SHOP. czy też w VIVO!, czyli najnowszej marce dla obiektów handlowych, którą obecnie wdrażamy, głównie w Polsce.

Jakie są plany inwestycyjne Immofinanz w Polsce?

Nasze plany inwestycyjne są silnie związane z dalszym rozwojem naszych dwóch z trzech naszych marek handlowych tj. Stop.Shop. oraz Vivo! Stop.Shop. posiada ustandaryzowany format handlowy: od 3.000 do 15.000 mkw. powierzchni najmu w miastach liczących od 30.000 do 150.000 mieszkańców. Aktualnie posiadamy w naszym portfelu 53 Stop.Shop.-y w siedmiu krajach, o łącznej powierzchni najmu ok. 340.000 m. kw. W Polsce funkcjonują cztery takie obiekty: w Legnicy, Mławie, Kętrzynie i Żarach. Marka Vivo! stanowi tj. brakujące ogniwo pomiędzy parkami handlowymi Stop.Shop. a dużymi centrami handlowymi. Koncepcja ta została opracowana z myślą o średniej wielkości miastach Europy Środkowo-Wschodniej, z liczbą mieszkańców od 40.000 do 100.000 i o zasięgu umożliwiającym dotarcie do co najmniej 200.000 osób. Pierwsze Vivo! otworzyliśmy w październiku 2014 roku w Pile. Aktualnie nasze działania skupiamy na dwóch kolejnych obiektach tego typu, tj. w Stalowej Woli i Krośnie. Otwarcie Vivo! Stalowa Wola zaplanowane jest na 4 kwartał bieżącego roku.

Ile nowych Stop.Shop.-ów powstanie w Polsce do 2016 roku?

Na dzień dzisiejszy dalszy rozwój marki Stop.Shop. w Polsce obejmuje trzy inwestycje: w Świnoujściu, Szczytnie oraz Gdyni. Wszystkie trzy Stop.Shop.-y zostaną otwarte na pewno przed końcem 2016 roku. Tym niemniej nieustannie poszukujemy nowych lokalizacji dla kolejnych parków handlowych. Więcej szczegółów jednak będziemy mogli przedstawić w odpowiednim czasie, gdy zostaną już podjęte niezbędne decyzje.

Jak Immofinanz Group ocenia Shopping Center Forum?

Uczestniczmy w Shopping Center Forum już od kilku lat i zamierzamy nadal angażować się w to wydarzenie jako, że jest to jedna z najlepszych możliwych okazji aby spotkać wszystkich uczestników rynku, wymienić się poglądami, pomysłami, podzielić sukcesami i planami. To forum daje również doskonały przegląd tego, co aktualnie dzieje się na rynku, w tym w zakresie nowych projektów wdrażanych przez poszczególne firmy. Ponadto, co najważniejsze, Shopping Center Forum to także doskonała platforma dla wzmacniania relacji z aktualnymi najemcami oraz spotkania z nowymi. Biorąc pod uwagę wszystkie te pozytywne aspekty, SCF to zdecydowanie wydarzenie, które można śmiało polecić wszystkim deweloperom na rynku nieruchomości komercyjnych.