Costa Coffee
Costa Coffee

Costa Coffee, sieć kawiarni, otworzyła we Wrocławiu swój jedenasty lokal. W zaledwie 3 miesiące od pojawienia się na wrocławskim rynku, marka może pochwalić się pozycją największej sieci kawiarni w tym mieście.

Nowy lokal został otwarty z początkiem czerwca 2015 roku w Pasażu Grunwaldzkim i ma ponad 100 mkw. powierzchni. Jak zapowiedział w marcu 2015 r. w rozmowie z portalem Retailnet Michał Nowak, Property & Expansion Directora sieci Costa Coffee, w tym roku rozwój sieci nabierze szybszego tempa.

Ekspansja na rynku wrocławskim

Wszystkie kawiarnie Costa Coffee we Wrocławiu znajdują się w najchętniej uczęszczanych przez mieszkańców lokalizacjach. Do dyspozycji wrocławian przeznaczone zostały kawiarnie w Pasażu Grunwaldzkim, C.H. Renoma, C.H. Arkady, C.H. Korona, Magnolia Park, Factory Outlet, Sky Tower oraz w Galerii Dominikańskiej. Lokal sieci ponadto znajdują się na wrocławskim lotnisku i Dworcu Głównym oraz przy ul. Świdnickiej.

115 lokali do końca 2015 roku

Spółka CHI Polska, właściciel sieci, zgodnie z zapowiadaną strategią, w ostatnim czasie umocniła swoją pozycję także na rynku krakowskim. Zgodnie z zapowiedziami, do końca wakacji w stolicy Małopolski ma funkcjonować łącznie 9 kawiarni Costa Coffee. Z kolei do końca 2015 r. w całym kraju działać będzie 115 lokali.

Z jedenastoma lokalami we Wrocławiu Costa Coffee jest największą siecią kawiarni w mieście. Marka podbija również kolejne miasta, a jej właściciel – CHI Polska – jest liderem rynku kawiarnianego w Polsce, zarządzając siecią 108 kawiarni w całym kraju. Do końca 2015 r. w Polsce będzie aż 115 kawiarni Costa Coffee.