bricomarche
Bricomarche

 

bricomarche
Bricomarche

W Galerii Raj trwają prace budowlane związane z adaptacją powierzchni handlowej na potrzeby sklepu Bricomarché „dom i ogród”. Będzie to już 115. salon tej marki w Polsce. Otwarcie sklepu planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku.

– Rozpoczęte prace adaptacyjne to efekt podpisanej umowy najmu miedzy IVS Grupą – właścicielem Galerii Raj a firmą sieci Bricomarché. Sklep wraz z ogrodem zajmie powierzchnię niespełna 5 tys. mkw. Otwarcie salonu najprężniej rozwijające się sieci supermarketów DIY w Polsce to potwierdzenie wysokiej pozycji Galerii Raj, jaką obiekt zajmuje na lokalnym rynku. Jestem przekonana, że debiutująca w Dębicy marka Bricomarché doskonale uzupełni różnorodny asortyment galerii, a także stanie się liderem sklepów DIY w regionie – mówi redakcji Retailnet Joanna Bujak, menedżer ds. najmu IVS Grupa.

Bricomarché, to europejska sieć supermarketów typu „dom i ogród” zarządzana przez Grupę Muszkieterów. Należą do niej także supermarkety spożywcze Intermarché. W Europie Grupa Muszkieterów zrzesza prawie 4 tys. punktów handlowych m. in. We Francji, Portugalii czy Belgii. W Polsce to największa grupa franczyzowa pod względem obrotów w kategorii supermarketów spożywczych oraz dom i ogród. Zarządza prawie 350 sklepami Bricomarché i Intermarché. W 2014 r. sama sieć supermarketów Bricomarché osiągnęła, po raz pierwszy w historii obroty w wysokości ponad 1,16 miliarda złotych, co stanowi wzrost w stosunku do 2013 r. o ponad 19 proc.

Galeria Raj w Dębicy jest najdłużej działającym tego typu obiektem handlowym w mieście. Funkcjonując od 1999 roku osiągnęła wysoką pozycję na lokalnym rynku branżowym, proponując klientom szeroką ofertę handlową, od dużych salonów znanych marek jak CCC, Deichmann, Rossmann, Pepco, Orsay, Cotton Club, Quiosque, Top Secret, Coccodrillo, 5.10.15, aż po małe butiki lokalnych firm i punkty usługowe. Swoją działalność prowadzi tu również Kaufland. Właścicielem Galerii Raj w Dębicy jest – funkcjonująca od 1997 roku na rynku nieruchomości komercyjnych – IVS Grupa. Inwestor specjalizuje się w budowie centrów handlowych realizując projekty w mniejszych aglomeracjach miejskich.