Salon Gino Rossi
Salon Gino Rossi

Znajdujący się w Galerii Jurajskiej w Częstochowie salon Gino Rossi został relokowany i dwukrotnie zwiększył swoją powierzchnię. Nowa lokalizacja salonu marki to także odsłona nowego konceptu Gino Rossi, pierwsza w Polsce. Nowy lokal ma powierzchnię 121 mkw.

W Galerii Jurajskiej coraz częściej można obserwować nowe koncepty znanych marek. Niedawno na odświeżenie wizerunku swojego sklepu zdecydowała się marka Gino Rossi. W centrum powstał właśnie pierwszy w Polsce salon w nowej odsłonie. Modernizacji uległ zarówno wystrój sklepu, witryny, jak również ekspozycje produktów.

Nowy koncept salonu

– Nowy koncept ma w sobie dużo klasycznego piękna, które podkreślają zastosowane materiały jak drewno, marmur i skóra oraz kolorystyka oparta na bieli, czerni i ciemnym brązie. Nowe witryny z kolei mają oddawać charakter marki – z jednej strony są bardzo klasyczne i akcentujące ponadczasowość – wypełniają je duże drewniane powierzchnie oraz satynowe plakaty, z drugiej wyrażają nowoczesne myślenie oparte na aktualnych trendach w designie. Strefa kasy skupiona jest wokół ekranu, na którym wyświetlane są filmy wizerunkowe Gino Rossi – mówi Wojciech Skulski, VM i Trade Marketing Manager Gino Rossi.

To nie pierwsza modernizacja salonu w Galerii Jurajskiej w ostatnim półroczu. Niedawno na taki krok zdecydowały się tam salony C&A, Sizeer, Badura, Ryłko, TruTrussardi, a także restauracja McDonald’s. Z nowymi konceptami pod dach częstochowskiej galerii weszły natomiast New Balance i YES.

Salon Gino Rossi
Salon Gino Rossi

– Znane marki coraz częściej decydują się na lifting swoich salonów. Jest to podyktowane przede wszystkim nowymi oczekiwaniami, jakie przed markami stawiają ich klienci. Oczekują oni od salonów zarówno lepszej ekspozycji towaru, jak i bardziej komfortowej atmosfery robienia zakupów. Dziś klient chce poczuć się tak samo, jak w salonach znanych marek w Berlinie, Londynie czy Nowym Jorku – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Dwie marki w portfelu

Gino Rossi zarządza portfelem marek: Gino Rossi oraz Simple Creative Products. W ofercie Grupy Gino Rossi znajduje się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. Na koniec pierwszego kwartału br. detaliczna sieć sprzedaży Gino Rossi wynosiła 96 (własnych i franszyzowych) sklepów w Polsce i za granicą. Natomiast sieć salonów sprzedaży Simple Creative Products obejmowała 57 (łącznie z internetowymi) sklepów.