Salon Kakadu
Salon Kakadu

W styczniu 2015 roku firma Kakadu sp. z o.o., do której należy sieć sklepów zoologicznych, zmieniła właściciela. Od początku, po dołączeniu spółki do Placek Holding, w Kakadu rozpoczął się proces restrukturyzacji, który, jak informuje zarząd, potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Rozpoczęty proces restrukturyzacji nie stanął na drodze nowych otwarć sklepów zoologicznych pod szyldem Kakadu. Wraz z nowym właścicielem w spółce pojawiły się nowe, szersze możliwości i koncepcje rozwoju, które zaowocowały nowo otwartym sklepem w Centrum Ursynów przy ulicy Puławskiej w Warszawie.

Nowe otwarcia

Nowy sklep, jak informuje zarząd spółki, jest odzwierciedleniem zapoczątkowanych zmian. To sklep modelowy, zbudowany według nowych standardów, które stanowić będą wyznacznik dla nowo otwieranych sklepów oraz dla remodelingu istniejących sklepów, które w najbliższym czasie będą przechodziły ten proces.

W sklepie wdrożone zostały nowe, przejrzyste i przyjazne dla klienta rozwiązania komunikacji, ekspozycji oraz nowe schematy ustawienia asortymentu, który został dostosowany do potrzeb klientów lokalnego rynku. Nowy sklep to nie tylko nowe kolory i nowe ułożenie produktów ale to również debiut kilku nowych, długo wyczekiwanych przez klientów marek wcześniej nie dostępnych w sklepach Kakadu. Te marki to między innymi Ontario, Trixie i Hagen.

Nowy sklep Kakadu jest przykładem pozytywnych zmian rozpoczętych wraz z pojawieniem się nowego właściciela, który widzi szerokie możliwości i wiele szans na dalszy rozwój i umocnienie sieci sklepów Kakadu jako lidera rynku zoologicznego w Polsce.

Obok zmian wizerunkowych, nowy właściciel koncentruje się na wewnętrznych zmianach spółki, które najbliższym czasie przełożą się na lepszą efektywność operacyjną i ekonomiczną spółki.

Cel Kakadu

– Główny cel Kakadu na najbliższe lata jednak się nie zmienił. Dalej będziemy dążyli do stałego podnoszenie jakości obsługi klienta, będziemy poszerzali ofertę asortymentową aby zaspokajać rosnące potrzeby klientów oraz będziemy otwierali nowe placówki tam gdzie Kakadu jeszcze nie dotarło. Już niebawem, bo na przełomie trzeciego i czwartego kwartału pojawi się pierwszy sklep zlokalizowany na drodze ekspansji sieci Kakadu na północ Polski – informuje redakcję Retailnet Marcin Stankowski z Kakadu sp. z o.o.

Przypomnijmy, Kakadu sp. z o.o., właściciel 41 sklepów własnych, jest siecią sklepów zoologicznych w Polsce w tradycyjnym kanale sprzedaży artykułów zoologicznych. Od stycznia 2015 roku sieć należy do Placek Holding SE, który jest dystrybutorem artykułów zoologicznych oraz właścicielem I operatorem ponad 100 sklepów zoologicznych (pod marką Super Zoo and Dino Zoo) w Europie Centralnej i Wschodniej z obrotami przekraczającymi 70 milionów Euro i zatrudnieniem ponad 640 pracowników. Placek Holding jest obecna na rynkach czeskim, łotewskim, polskim, słowackim, rosyjskim i ukraińskim.