Salon KiK
Salon KiK

Sieć odzieżowa KiK planuje otwarcia nowych salonów sprzedaży na terenie całej Polski. Zarząd spółki zapowiada, że w 2015 roku liczba lokali przekroczy 100.

Docelowy plan zakłada otwarcie przynajmniej 500 sklepów na przestrzeni kilku lat, co stanowi odpowiedź na oczekiwania klientów oraz możliwości stwarzane przez rynek.

– Zarówno mieszkańcy dużych miejscowości, w których funkcjonuje wiele galerii handlowych, jak też mniejszych miast, gdzie ta formuła nie jest jeszcze szeroko rozwinięta, oczekują bezpośredniego dostępu do zróżnicowanej oferty modowej, aktualnych trendów i ulubionych marek. Chcemy być obecni dla wszystkich klientów, stwarzając im możliwość dokonywania zakupów „modnie, korzystnie, z pomysłem – mówi Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci KiK.

Obecnie sieć KiK w Polsce liczy 87 sklepów. Wszystkie są punktami własnymi. sieć rozwijana jest przez spółkę KiK Textil sp. z o. o. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 200 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier i Chorwacji.

Przedstawiciele sieci KiK będą uczestnikami jesiennej edycji Shopping Center Forum 2015. Forum odbędzie się już 16-17 września 2015 roku w Warszawie.