Rewitalizacja terenów dawnej fabryki Norblina
Rewitalizacja terenów dawnej fabryki Norblina

Dynamiczna komercjalizacja projektów: Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów, rozpoczęcie przebudowy centrum handlowego ETC Gdańsk, rozwijanie portfolio obiektów Vis a Vis, systematyczne wdrażanie koncepcji Biuro Plus – to tylko niektóre z osiągnięć Grupy Capital Park w pierwszym półroczu 2015 roku.

Od stycznia 2015 roku Grupa Capital Park wynajęła 17 529 mkw. powierzchni biurowej – poinformowali przedstawiciele firmy podczas prezentacji wyników za pierwsze półrocze 2015. To potwierdza skuteczność autorskiej koncepcji Biuro Plus. W pierwszym półroczu przychody operacyjne Grupy wzrosły niemal o 50 proc. do poziomu 36 131 tys. zł w porównaniu rok do roku (22 881 tys. zł w pierwszym półroczu 2014). Wzrost ten spowodowany jest m.in. dynamiczną komercjalizacją projektu Eurocentrum Office Complex.

Konsekwentnie realizowana strategia komercjalizacji warszawskich projektów wielofunkcyjnych przełożyła się na wzrost poziomu najmu projektu Eurocentrum Office Complex, do którego, na mocy podpisanych umów wprowadzili się lub wprowadzą w najbliższym czasie m.in.: Chiesi Poland, DM Michael/Strom, Comarch SA czy Diversey. Firma Randstadt, jako jeden z najemców, który jest w obiekcie od momentu otwarcia, zdecydował się na powiększenie powierzchni swojego biura. Również budynek Alfa, zyskał nowego najemcę – BTA Insurance Company, a jeden z jego dotychczasowych lokatorów – Elfa Distrelec – zdecydował się na przedłużenie współpracy na kolejne 5 lat. Najnowszy etap realizacji kompleksu biurowego Eurocentrum – budynek Delta – ma już wiechę, a wśród jego najemców znajdą się m.in. Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które zajmą blisko 6 300 mkw. powierzchni.

Grupa Capital Park kontynuuje realizację autorskiej strategii Biuro Plus. W związku z tym najemcy Eurocentrum mogą korzystać z centrum konferencyjnego, usługi carpooling czy poszerzonego wachlarzu usług i oferty handlowej. W maju mieli również możliwość zagłosować w ramach inicjatywy budżetu partycypacyjnego na pożądane przez nich rozwiązania w budynku – wybrali oni nowe nasadzenia roślinności w otoczeniu Eurocentrum.
Równocześnie Grupa Capital Park podjęła projekt przebudowy jednego z najstarszych obiektów handlowych w Trójmieście – centrum ETC Gdańsk, który realizuje w formule joint venture z Akron Group. Planowane zakończenie rozpoczętych w lipcu prac budowlanych ma nastąpić na koniec pierwszego kwartału 2016 roku.

Wśród projektów biurowych Grupy w trakcie realizacji jest krakowski Topos. Pierwszy najemca – PKO Bank Polski, zajmie 245 z 550 mkw. powierzchni oferowanych przez tę kameralna inwestycję, której zakończenie planowane jest na I kwartał 2016 roku.

– W sierpniu, zgodnie z harmonogramem i w planowanym budżecie, nastąpiło otwarcie drugiego z warszawskich projektów Grupy Capital Park – Royal Wilanów. Wśród najemców części biurowej znajdują się m.in.: Gedeon Richter, General Property, Herbapol Lublin SA., Lindt & Sprüngli, Sygnity, Erbud SA oraz Capital Park – inwestor projektu. Ofertę handlowo-usługową dla pracowników biur i okolicznych mieszkańców reprezentują: supermarket Piotr i Paweł, drogeria Rossmann, Krakowski Kredens, delikatesy Piccola Italia, unikalny koncept klubu fitness, flagowe salony sportowe: Nike i Adventure Sports, salon z modą od polskich projektantów – Colibri Concept Store, salon elektroniczny Bang & Olufsen. Miejsce spotkań biznesowych i spędzania wolnego czasu stanowią: winiarnia Czas na Wino, browar Bierhalle, japońska restauracja Nama, restauracja Naturel czy kawiarnia Green Caffè Nero. Strefa usług to m.in.: pralnia Panda, kantor, biuro podróży Travel System czy myjnia samochodowa. Budowaniu relacji społecznych sprzyjać również będą stworzone przez inwestora miejskie place z infrastrukturą sportowa i kulturalną, które zostaną oddane do użytku jesienią tego roku – mówił podczas prezentacji Marcin Juszczyk, członek zarządu, dyrektor inwestycyjny Grupy Capital Park.

Wśród obiektów wielofunkcyjnych wysokim zainteresowaniem najemców cieszy się najnowsza inwestycja Grupy związana z rewitalizacją dawnej fabryki Norblin w Warszawie.

– Obecnie trwa proces komercjalizacji tego projektu, który zdecydowanie będzie wyróżniał na tle innych warszawskich obiektów zarówno ofertą handlową, jak i koncepcją architektoniczną. Na terenie obiektu znajdzie się m.in. lokal sieci Piotr i Paweł oraz BioBazar. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami zainteresowanymi otwarciem swoich lokali na terenie dawnej fabryki Norblin – dodał podczas prezentacji Michał Koślacz, członek zarządu, dyrektor operacyjny Grupy Capital Park.