Walmart Pay

 

Walmart Pay

Największy detalista świata, Walmart, uruchomi własny system płatności dostępny na smartfony. System ma być dostępny w połowie przyszłego roku.

Walmart Pay ma być dostępny w połowie 2016 roku. W wybranych sklepach giganta już teraz rozpoczęły się testy tego rozwiązania. Tym samym firma jest pierwszym detalistą w USA, który oferuje własny system płatności. Zdaniem agencji Reutera głównym celem największej sieci detalicznej na świecie jest przyspieszenie obsługi klienta przy kasie.

System działa inaczej, niż konkurencyjne aplikacje w rodzaju Apple Pay, Samsung Pay czy Android Pay. Za pomocą tej aplikacji klient może zeskanować kod zakupionego produktu podczas korzystania ze zautomatyzowanej kasy. W odpowiedzi telefon wysyła do kasy informację, że płatność będzie realizowana przez aplikację. Po zakupach użytkownik otrzymuje wirtualny paragon.

22 miliony aktywnych użytkowników aplikacji

– Aplikacja została zaprojektowana by ułatwić i przyspieszyć proces zakupowy – wskazuje Neil Ashe, prezes Walmart Global eCommerce. Obecnie używana aplikacja Wallmartu ma w tej chwili 22 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie i jest jedną z trzech najpopularniejszych aplikacji od retailerów w sklepie Google Play oraz w App Store. Z jej pomocą Walmart oferuje takie funkcjonalności jak sygnalizowanie w sklepie chęci odbioru zamówienia online, znalezienie konkretnego produktu wewnątrz sklepu lub realizowanie recept od lekarza.

Aplikację można zsynchronizować z dowolną kartą kredytową, debetową i przedpłaconą. Można w niej także płacić za pomocą kart podarunkowych WalMartu. W najbliższej przyszłości ma oferować także integrację z wirtualnymi portmonetkami i alternatywnymi systemami płatności, jednak firma odmawia poinformowania, o jakie firmy konkretnie chodzi.