Trzy projekty Gemini Holding na SCF 2016 Spring Edition

Gemini Park Tychy – najnowsza inwestycja krakowskiej spółki Gemini Holding zostanie zaprezentowana podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2016. Firma zaprezentuje także istniejące już centra handlowe Gemini Park w Tarnowie i w Bielsku-Białej.

– SCF to najważniejsze wydarzenie dla branży nieruchomości, na którym nie może nas zabraknąć. Poza już funkcjonującymi obiektami w Tarnowie i w Bielsku-Białej, przedstawimy także nasz kolejny projekt – Gemini Park Tychy, którego budowa już się rozpoczęła. SCF to także okazja do spotkań z najważniejszymi przedstawicielami branży. Oczekujemy, że dzięki naszej obecności na Forum, uda się nam przeprowadzić i sfinalizować umowy z sieciami handlowymi, które dopełnią ofertę tyskiego obiektu – mówi dla Retailnet Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

– Mamy także nadzieję na rozmowy z partnerami biznesowymi z zakresu technologii omnichannel, która dodatkowo wyróżni Gemini Park Tychy – dodaje Malcharek.

Atutem Gemini Park Tychy będzie lokalizacja, która funkcjonuje już w świadomości mieszkańców jako miejsce handlu. Wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, tworząc formułę power center. Gemini Park Tychy zostało zaplanowane jako nowoczesny, dotrzymujący najwyższych standardów estetycznych i technicznych wielkopowierzchniowy obiekt liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlową (Tesco, Obi, Saturn) na tym obszarze da około 60 tys. mkw. GLA. Obiekt położony będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Gdańskiem, Toruniem, Łodzią czy Cieszynem. Dodatkowo, otoczenie kilkunastu dużych osiedli mieszkaniowych, a także bliskość popularnej autostrady A4 oraz licznych tras ekspresowych i dróg szybkiego ruchu spowoduje, że Gemini Park Tychy stanie się popularną destynacją zakupową nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i całego regionu. W obiekcie znajdzie się parking na 1,1 tys. pojazdów oraz ponad 130 lokali handlowych, gastronomicznych i punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe tj. Piotr i Paweł, jak i lokalni przedsiębiorcy, którzy stanowić będą o oryginalności tenant mix i wyróżnią go spośród lokalnej konkurencji. Obiekt projektowany jest zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM. Otwarcie tyskiego Gemini Park zaplanowano na przełomie III i IV kwartału 2017 roku.

Gemini Holding w trakcie SCF 2016 przedstawi także dwa funkcjonujące już obiekty. Wśród nich znajdzie się rozbudowane ponad rok temu Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajdujące się w południowej części miasta, pomiędzy trzema najważniejszymi arteriami: Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Dzięki rozbudowie powierzchnia obiektu zwiększyła się do ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców do 120. Ofertę handlową centrum tworzą między innymi H&M, Cinema City, Douglas, Kazar, grupa LPP, Bershka, Stradivarius, Tommy Hilfiger, Pierre Cardin, C&A, New Yorker, Rossmann, Hebe, KFC, Empik, Smyk, Toys”R”Us czy największy klub fitness w regionie – Be Fit. Po przeprowadzonych zmianach Gemini Park w Bielsku-Białej jest pierwszym obiektem handlowym w regionie, w pełni dostosowanym do potrzeb rodzin z dziećmi. Dużą popularnością klientów obiektu cieszy się również Park Radości – strefa rekreacyjna zlokalizowana w sąsiedztwie centrum handlowego.

Trzecim prezentowanym przez Gemini Holding projektem będzie Gemini Park Tarnów – największe centrum handlowe w regionie. Obiekt istnieje na rynku od sierpnia 2010 roku i obecnie jego ofertę tworzy blisko 130 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych zlokalizowanych na 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu.  Do grona najemców należą między innymi Castorama, Media Markt, Tesco, Jysk, CCC, sklepy sieci LPP, Stradivarius, C&A, Orsay, 4F, Ryłko, Gino Rossi, Apart, Empik, Smyk, KFC czy Hebe. Ofertę handlową obiektu uzupełnia szereg ciekawych wydarzeń dla całej rodziny, organizowanych przy współpracy lokalnych instytucji i podmiotów. Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to projekt o regionalnym zasięgu, który reaguje na potrzeby lokalnej społeczności. Przy Gemini Park funkcjonuje również pierwsza w Polsce placówka Siemacha Spot, która oferuje dzieciom i młodzieży szereg bezpłatnych zajęć i warsztatów tematycznych, m.in. sportowych, muzycznych, plastycznych i edukacyjnych. Dzięki doskonałej lokalizacji, bardzo dobrej komunikacji autobusowej, sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych o potencjale 40 tys. mieszkańców, obiekt szybko zyskał największy zasięg oddziaływania w regionie i stał się liderem na regionalnym rynku. Obecnie jest to najchętniej odwiedzane centrum handlowe przez mieszkańców Tarnowa i okolic.

Shopping Center Forum 2016 Spring Edition odbędzie się 5 kwietnia 2016 roku na Stadionie Legii w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.