Otwarto nowe sklepy Auchan

Auchan kontynuuje rozwój sieci hipermarketów. Na początku marca br. otwarto zmodernizowany sklep w Szczecinie i nowy w Łodzi.

Hipermarket Auchan w Szczecinie znajduje się w CH-R Galaxy i zajmuje powierzchnię handlową 7,7 tys. mkw. Natomiast sklep w Szczecinie dysponuję powierzchnią 6,7 tys. mkw. i zlokalizowany jest przy ulicy Brzezińskiej.

Auchan Grupa działa na świecie od ponad 50. lat, w Polsce od 1996 roku, od otwarcia sklepu w Piasecznie. Auchan jest firmą prywatną, nienotowaną na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88% do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, a w 12 % do pracowników, w ramach akcjonariatu pracowniczego. Od listopada br. Grupa Auchan zmieniła nazwę na Auchan Holding.

W Polsce Auchan zarządza obecnie ponad 60 hipermarketami. Zatrudnia 13 tysięcy współpracowników. Auchan prowadzi działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku poprzez sieć hiper- i supermarketów.

Od momentu założenia w 1961 roku we Francji, Auchan działa i rozwija się w 15 krajach na świecie. Centra Handlowe firmy znajdują się m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Węgrzech, w Rosji, w Luksemburgu, Chinach, na Tajwanie oraz na Ukrainie i w Rumunii.

Przypomnijmy, 30 listopada 2012 roku Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem Metro Group umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.