Nowoczesne kino Helios w Galerii Libero

Blisko 3 tys. mkw. zajmie kino Helios w Galerii Libero, którą w Katowicach realizuje spółka Echo Investment. O nowoczesnym multipleksie kinowym na południu miasta rozmawiamy z Tomaszem Jagiełło, Prezesem Zarządu Helios SA.

Skąd decyzja o lokalizacji kina w południowej części Katowic?

Tomasz Jagiełło: Mieszkańcy południowej części miasta już dość długo czekają na wielo salowe, nowoczesne kino. Helios wychodząc ponad dwa lata temu z budynku przy ul. Uniwersyteckiej, obiecał sobie i mieszkańcom Katowic, że tu wróci. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła też spółka Echo Investment, przygotowując Galerię Libero, do której nas zaproszono.

W Katowicach nie brakuje konkurencyjnej oferty kinowej. Czym będzie się wyróżniać Helios w Libero?

– To prawda, w Katowicach funkcjonuje obecnie 7 kin, gdzie katowiczanie mają do dyspozycji ponad 40 sal kinowych. Jest jednak kilka miast w Polsce, gdzie tych kin i sal z powodzeniem funkcjonuje jeszcze więcej. Jesteśmy przekonani, że kolejne osiem sal kinowych, które planujemy otworzyć w katowickiej Galerii Libero znajdzie swych stałych odbiorców. Nasze kina to najwyższy standard: światowej klasy wyposażenie i technologia. Kino będzie wyposażone w nagłośnienie Dolby Atmos, a jeśli chodzi o technologię 3D, Helios zastosuje system DepthQ, gdzie widz kupuje okulary na własność i może je wykorzystać przy kolejnych wizytach w naszym kinie. Kina Helios to coś więcej niż regularny repertuar ze światowymi premierami. W naszej bogatej ofercie tzw. projektów specjalnych każdy znajdzie coś dla siebie: zapraszamy na m.in. Kino Kobiet, Kino Konesera, Nocne Maratony Filmowe, Poranki ze Scooby Doo, Kino na Temat.

Jakie plany ma sieć Helios na ten rok?

– Jesteśmy obecnie największą siecią kin pod względem ilości obiektów – łącznie 37 kin w 32 miastach, 206 sal, ponad 43 tys. miejsc. Wciąż jednak mamy plany rozwojowe na ten rok i kolejne lata. Do końca 2016 r. planujemy otwarcie kin w Gdańsku, Poznaniu, Wołominie, Tomaszowie Mazowieckim i Przemyślu, a w 2017 w Warszawie, Krośnie, Stalowej Woli i oczywiście w Katowicach.

Galeria Libero powstanie na działce o powierzchni 54 tys. mkw. Obiekt będzie oferował 45 tys. mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej rozlokowanej na 3 poziomach. Program galerii oprócz sklepów i punktów usługowych najbardziej znanych sieci i supermarketu, zakłada także bardzo rozbudowana ofertę rozrywkowo-gastronomiczną, na którą złoży się m.in. 8-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami. Obiekt realizowany będzie przy ul. Tadeusza Kościuszki – jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta. Autorem projektu Galerii Libero jest pracownia MOFO Architekci.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.