CBRE Global Investors przejmuje CH Jantar w Słupsku

CBRE Global Investors nabyła znajdujące się w Słupsku centrum handlowe Jantar za 92 mln euro netto, co oznacza stopę kapitalizacji netto na poziomie 7,1%. Obiekt został zakupiony od Tristan Capital Partners w imieniu jednego z klientów CBRE Global Investors.

Centrum Handlowe Jantar położone jest w Słupsku i ma powierzchnię ponad 44,3 tys. mkw. Swoje sklepy otworzyły w nim m.in. Intermarche, H&M, New Yorker, Decathlon, marki z grupy Inditex oraz LPP. Klienci mają także do dyspozycji 6-salowe Multikino oraz rozbudowaną strefę gastronomiczną.

– Był to nasz pierwszy bezpośredni zakup dla tego klienta w Polsce. Nabyliśmy obiekt notujący dobre wyniki finansowe. Polska zapewnia atrakcyjne poziomy premii za ryzyko w porównaniu do centrów handlowych na zachodzie Europy. Transakcja ta stanowi część ogólnej strategii naszego klienta, polegającej na przejmowaniu obiektów handlowych mających dominującą pozycję w swoim regionie i ograniczoną konkurencję – mówi Jeroen de Grunt, Portfolio Director, Separate Accounts w EMEA, CBRE Global Investors.

– Inwestycje w obiekty handlowe na terenie mniejszych polskich miast oferują niemałe możliwości i doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju. Pracujący z nami od dawna zespół ekspertów cały czas aktywnie wyszukuje nowych projektów inwestycyjnych dla klientów – stwierdza Martin Sabelko, Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, CBRE Global Investors.

Doradcą Tristan Capital Partners była firma doradcza Cushman&Wakefield.

CBRE Global Investors to globalna firma świadcząca usługi zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości o wartości 89 mld USD. Spółka finansuje programy inwestycyjne na całym świecie w pełnym zakresie ryzyka/zwrotu dla inwestorów. CBRE Global Investors jest niezależnie zarządzaną spółką powiązaną CBRE Group, Inc. Prowadzi badania, pozyskuje inwestycje i inne zasoby jako firma świadcząca najwyższej jakości kompleksowe usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycji na rzecz inwestorów.

Tristan Capital Partners, z siedzibą w Londynie, to spółka specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości w Europie. Jej portfel funduszy inwestycyjnych na europejskim rynku nieruchomości obejmuje strategie typu „core plus” oraz „value added/opportunistic”, a całkowita wartość zarządzanych aktywów przekracza 7 mld euro.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.