Forum Gdańsk tworzy nową przestrzeń publiczną w sercu miasta

Forum Gdańsk, Multi

Widać już wyłaniające się z ziemi mury Forum Gdańsk, które w niektórych miejscach osiągnęły wysokość pierwszego piętra. Kompleks powstaje w centrum Gdańska w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Łącząc funkcje handlowe z nowoczesną przestrzenią publiczną przywróci on najlepsze handlowe tradycje tego miejsca

Firma Multi Poland podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016 na stoisku nr 2.2 zaprezentuje inwestycję Forum Gdańsk.

W miejscu, które przez ostatnie dziesięciolecia nie przydawało splendoru centrum miasta, realizowany jest projekt z wielkim rozmachem. Multi Poland, deweloper Forum Gdańsk przywraca okolicy jej historyczne funkcje – to tutaj w dawnych czasach działały targi i biło kupieckie serce Gdańska. Poza budową samego kompleksu, Multi Poland modernizuje też przylegającą infrastrukturę drogową. Powstają nowe wiadukty, które zintegrują komunikację miejską i kolejową, tunel dla pieszych pod ul. Okopową, który ułatwi dojście do Głównego Miasta, a także nowa, ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie. Targ Rakowy docelowo stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski.

Mieszkańcy Gdańska oraz goście zyskają wysokiej jakości przestrzeń miejską w samym centrum aglomeracji, tętniącą życiem przez całą dobę i oferującą mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Zaplanowano tu miejsca do siedzenia w otoczeniu zieleni, kawiarnie i restauracje, których ogródki będą otwarte do późna, a wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni zostanie stworzony ogólnodostępny bulwar przykryty szklanym dachem. Projekt obejmuje także budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska z salą multimedialną, salą teatralną i kawiarnią.

Nowa przestrzeń miejska powstająca w ramach projektu Forum Gdańsk będzie stanowiła przedłużenie Długiego Targu – najpopularniejszego miejsca spacerów i rozrywki w Gdańsku, a także magnesu dla turystów z Polski i zagranicy, którzy tłumnie odwiedzają Trójmiasto.

Forum Gdańsk będzie też ważnym punktem na kulinarnej mapie Trójmiasta. Strefa gastronomiczna będzie kusiła największą ofertą na trójmiejskim rynku. Food court będzie zlokalizowany na poziomie +2, z wejściem bezpośrednio z  zielonej skarpy i tarasem, z którego będzie się roztaczał piękny widok na Główne Miasto. Dzięki wejściom z zewnątrz przestrzeń będzie żyła również po zamknięciu centrum.

Potencjał projektu doceniają najemcy. Na półtora roku przed oddaniem do użytku Forum Gdańsk jest skomercjalizowane w 70 proc., a rozmowy z kolejnymi partnerami są w toku. Wśród marek, które w ostatnim czasie wybrały Forum Gdańsk, są m.in. Sephora (lokal o powierzchni 290 mkw.) czy English Home (188 mkw.), natomiast oferta gastronomiczna poszerzyła się o punkt sieci Grycan (70 mkw.) i Przysmaki Domu Wiśniowieckich (97 mkw.). Multi Poland dba, żeby tenant mix Forum Gdańsk był zróżnicowany. Oferta obejmować będzie znane międzynarodowe i polskie marki, a także firmy lokalne oraz działające na polskim rynku od niedawna.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.