Nowi najemcy w zabytkowych budynkach Focus Mall Bydgoszcz

Focus Mall Bydgoszcz

Restauracja Bierhalle i Bydgoskie Centrum Sztuki  zajmą powierzchnie w zabytkowych budynkach, będących częścią bydgoskiego centrum handlowego Focus Mall, którego właścicielem i zarządcą jest spółka Atrium Poland Real Estate Management.

Nowi najemcy zajmą łącznie ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni.

Focus Mall to obiekt, zlokalizowany na terenach byłych zakładów przetwórstwa mięsnego z przełomu XIX i XX w. Dawne budynki administracyjne, utrzymane w nurcie historyzmu, to właśnie miejsce w którym swoje lokale otworzą nowi najemcy.

Pierwszym z nich jest Bierhalle, dynamicznie rozwijająca się na polskim rynku sieć restauracji, w chwili obecnej prowadząca 11 lokali i przygotowująca do otwarcia trzy kolejne.

– Unikatowy koncept naszej sieci, która słynie z nagrodzonego ponad 80 medalami branży piwowarskiej własnego browaru oraz ciekawej kuchni, inspirowanej bawarskimi daniami, wymaga równie ciekawych i niestandardowych wnętrz. Takie właśnie znaleźliśmy w zabytkowej części  Focus Mall. Uznaliśmy, że to doskonała lokalizacja, która zainauguruje naszą obecność na bydgoskim rynku restauracyjnym. Zabytkowe, postfabryczne pomieszczenia stanowić będą doskonale wpasowującą się w nasze oczekiwania bazę do aranżacji wnętrza. Poza oryginalną warstwą architektoniczną, istotne jest również doskonałe położenie lokalu w ścisłym centrum miasta. Liczymy na to, że dzięki sąsiedztwu galerii handlowej i współpracy z nią, Restauracja Bierhalle będzie nie tylko ciekawym miejscem odpoczynku i relaksu dla klientów Focus Mall, ale przyciągnie też zupełnie nową grupę osób, poszukujących oryginalnego i gwarantującego doskonałe wrażenia smakowe miejsca na spotkania czy uroczystości – komentuje Jerzy Becz, prezes zarządu QLT Restaurant & Bar Sp. z o.o.

Restauracja Bierhalle liczyć będzie ponad 1,2 tys. mkw., na których powstanie ponad 350 miejsc siedzących oraz oddzielna sala na ok. 150 – 200 osób, przygotowana do organizacji imprez okolicznościowych. W jej wnętrzach odbywać się również będą  cykliczne koncerty, promujące młode talenty i prezentujące ciekawych wykonawców.

W nawiązaniu do nurtu art&business, zarządcy Focus Mall zaprosili do współpracy również instytucję kultury – Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno Popławskiego, które zajmie powierzchnię ponad 320 mkw. Misją jednostki jest przede wszystkim przybliżenie twórczości patrona oraz popularyzowanie rzeźby jako formy artystycznego wyrazu. W BCS organizowane będą wystawy, warsztaty, zajęcia dydaktyczne, spotkania autorskie, a koneserzy będą mogli zakupić wybrane dzieła.

– Do ulokowania naszej działalności na terenie centrum handlowego Focus Mall skłoniła nas przede wszystkim doskonała, śródmiejska lokalizacja oraz ciekawa, zabytkowa architektura budynku. Kreatywne wykorzystanie dawnej, poprzemysłowej przestrzeni dobrze wpasowuje się w koncepcję naszej działalności. Jednocześnie naszym zamysłem jest to, by uczynić sztukę dostępną i otwartą dla bydgoszczan – tak bliska współpraca i sąsiedztwo centrum handlowego będzie nam to ułatwiać, tworząc naturalną synergię pomiędzy miejscem zakupów a wartościowej rozrywki i obcowania z kulturą na co dzień – komentuje Hanna Kardas, prezes Fundacji Take Care, kierującej Bydgoskim Centrum Sztuki.

Kreatywna polityka budowania tenant mix sprawiła, że Focus Mall proponuje niezwykle oryginalną i zróżnicowaną ofertę, znacząco wybijającą się ponad lokalną konkurencję. Dzięki obecności Bydgoskiego Centrum Sztuki, obiekt będzie pierwszym w regionie centrum handlowym, na którego terenie będzie prowadzić regularną działalność instytucja kultury.

– Mamy ogromną satysfakcję, że tak prestiżowi najemcy docenili absolutnie unikatową przestrzeń, którą proponujemy w zabytkowej części naszego centrum. Komercyjne wykorzystanie tych wnętrz to piękny mariaż nowoczesności z tradycją oraz kolejna ciekawa odsłona, jaką zaproponujemy bydgoszczanom.  Mamy nadzieję, że obecność obu tych miejsc wzmocni pozytywne emocje klientów związane z naszym centrum i utwierdzi ich w przekonaniu, że Focus Mall to nie tylko miejsce zakupów, ale też wartościowej rozrywki na wysokim poziomie – podsumowuje Gregory Pertus, dyrektor Focus Mall Bydgoszcz.

Focus Mall Bydgoszcz powstał w centrum miasta, w zrewitalizowanych zakładach mięsnych zbudowanych w XIX/XX w. Centrum liczy ok. 90 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 42 tys. mkw. powierzchni najmu GLA, na której znajduje się prawie 140 sklepów i lokali gastronomicznych oraz usługowych. Operatorem spożywczym obiektu są delikatesy Alma. Ponadto, do grona najemców zaliczają się salony znanych marek odzieżowych, takich jak: Zara, H&M, Reserved, Bershka, Stradivarius, Esprit, New Look, Mango, a także Empik, Smyk, iDream Apple Premium Reseller oraz sklepy z wyposażeniem domu: Duka i Home&You. W obiekcie funkcjonuje również wielkopowierzchniowy elektromarket Media Expert. Dla miłośników aktywnego trybu życia na ponad 1000 mkw. swój asortyment oferuje marka Intersport. Do dyspozycji klientów jest bogata strefa food court, złożona z takich restauracji i lokali, jak: Pizza Hut, Burger King, KFC, Mc Donald’s, Salad Story, Grycan, Costa Coffee, Cukiernia Sowa i wielu innych. W obiekcie znajduje się także 13-salowe kino Cinema City, które jest największym kompleksem kinowym w mieście. Ofertę rekreacyjną zapewnia również pierwszy w Bydgoszczy całodobowy klub fitness sieci StepOne Fitness. Focus Mall Bydgoszcz został oddany do użytku w 2008 roku.

Focus Mall Bydgoszcz zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016 na stoisku Atrium 3.6

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY