Firma Rockcastle Poland, która po raz pierwszy będzie wystawcą Shopping Center Forum, podczas jesiennej edycji targów skoncentruje się na prezentacji swoich istniejących już centrów handlowych. Będą wśród nich galerie zlokalizowane w Opolu: Solaris Center i Karolinka, na Śląsku: Pogoria i Platan oraz dwie nowo budowane galerie w Tomaszowie i Wołominie

Pierwszym obiektem jest centrum handlowe Solaris, o powierzchni handlowej ponad 17 tys. mkw., na której to funkcjonuje ok. 90 sklepów, kawiarni, restauracji oraz innych punktów usługowych w tym sklepy takich marek jak: Intersport, Zara, Bershka, Stradivarius, C&A, New Yorker, Promod, Solar, Reserved, Douglas, Deni Cler, Bytom, Ochnik, Solar, Kazar, Monnari, Home & You oraz Duka. W Solarisie znajduje się również czteropoziomowy parking, który może pomieścić 390 pojazdów

W planach Rockcastle jest dalsza rozbudowa galerii uwzględniająca pełen potencjał jej lokalizacji. Zakłada ona poszerzenie obiektu w stronę pl. Kopernika oraz budowę podziemnego parkingu na ok. 300 miejsc. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie galerią inwestor planuje wprowadzić do niej kolejne znane marki, które w jeszcze większym stopniu będę zaspokajać potrzeby klientów.

Drugim centrum handlowym znajdującym się w portfolio firmy Rockcastle i zlokalizowanym na terenie województwa opolskiego jest Karolinka. Jest to największy kompleks handlowy na Opolszczyźnie, o powierzchni ok. 70 tys. mkw., w tym prawie 38 tys. mkw. zajmuje galeria handlowa natomiast ponad 32 tys. mkw. to park handlowy. Wśród najemców znajdziemy tu największe sieci handlowe: Reserved, H&M, RTV Euro AGD, New Yorker, Media Expert, Agata Meble, Smyk, TK Maxx, Carry, Empik, market budowlany Leroy Merlin, sklep sporotwy Decathlon oraz hipermarket spożywczy Auchan. O ogromnym potencjale galerii świadczy jej odwiedzalność przez klientów, która  wynosi 7,5 mln osób rocznie i stale rośnie.

W portfolio firmy Rockcastle znajdują się również dwa centra handlowe zlokalizowane na terenie Śląska. Pierwszym z nich jest położony w samym centrum Zabrza Platan. Obiekt ten oferuje ponad 25 tys. mkw. powierzchni najmu. Znajduje się w nim 75 lokali handlowych, w tym hipermarket i wiele sklepów odzieżowych i obuwniczych, a także punkty usługowe i gastronomiczne. Kluczowi najemcy to: Auchan, Go Sport, elektromarket RTV Euro AGD, Carry, CCC, Grupa LPP (Reserved, House, Cropp, Sinsay), Deichmann, Rossmann, Sephora, KFC i Vision Express. Atutami obiektu są lokalizacja w ścisłym centrum miasta, jasna komunikacja wewnętrzna  galerii, atrakcyjny skład najemców i duży  bezpłatny parking. Wraz z pobliskim parkiem handlowym, który od maja br. również jest w posiadaniu firmy Rockcastle, Platan  stanowi ważne centrum zakupowe, które przyciąga ponad 4 mln odwiedzających rocznie. W zasięgu oddziaływania Centrum Handlowego Platan, czyli w promieniu 20 minut jazdy samochodem, znajduje się ok. 914 tys. mieszkańców.  Widząc duży potencjał tej lokalizacji Rockcastle przygotowuje się do rozbudowy tego centrum handlowego aby uatrakcyjnić jego ofertę, m.in. o anchorów modowych a także o fitness i kino.

CH Karolinka
CH Karolinka

Drugim obiektem zlokalizowanym na górnym śląsku jest CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej. To największy obiekt handlowy w mieście. Główny najemcami tej galerii są m.in. Obi i Auchan, Reserved, H&M, RTV Euro AGD, Smyk, New Yorker, Rossmann, Douglas, Hebe, Martes Sport a także 5-salowe kino Helios. Świeżość, komfort i estetyka to słowa najlepiej oddające zmiany, jakie ostatnio zaszły w centrum. Podkreśla je nowe logo Pogorii pełne energii i dynamicznych kolorów. Galeria handlowa Pogoria cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem klientów dlatego firma Rockcastle podjęła decyzje o jej rozbudowie.

Podczas Shopping Center Forum będzie można zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi planowanych rozbudów.

Na targach firma zaprezentuje również dwa obiekty handlowe realizowane wspólnie z firmą Acteeum, których otwarcie planowane jest na październik tego roku. Pierwszym z nich jest Galeria Tomaszów, która na powierzchni 17 tys. mkw. będzie oferowała około 75 lokali, w tym H&M, Reserved, Smyk, Empik, CCC, 4F, Diverse, Deichmann oraz supermarket Intermarche o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 tys. mieszkańców. Wyjątkowość  galerii  w Tomaszowie podkreśli p  przyjęta koncepcja architektoniczna  obiektu, która będzie  odwzorowywała  fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej, włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. Drugim obiektem jest Fabryka Wołomin. Będzie to pierwsze nowoczesne centrum handlowym w Wołominie. Kluczowym najemcą centrum będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5700 mkw., oraz H&M, Reserved, kino Helios, CCC, Deichmann, Cropp, House, KFC i inni. Fabryka Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 tys. mkw. GLA.

Ostatnie miesiące przed Shopping Center Forum były dla firmy Rockcastle szczególnie ważne. W tym okresie zostały podpisane przedwstępne umowy nabycia trzech kolejnych centrów handlowych o ugruntowanej pozycji i renomie tj. Bonarka City Center w Krakowie, Focus Mall Zielona Góra i Focus Mall Piotrków Trybunalski. Dzięki tym transakcjom firma wzmocni swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych a jej portfolio zwiększy się o ponad 150 tys. mkw.

Rockcastle Global Real Estate Company jest spółką, której akcje notowane są równocześnie na giełdzie w Johannesburgu oraz na Mauritiusie, a jej głównym celem jest inwestowanie w spółki zajmujące się nieruchomościami o zasięgu globalnym oraz nieruchomości komercyjne w Europie Środkowowschodniej i firmy z potencjałem dużego wzrostu wartości na całym świecie. Ostatnio Rockcastle Poland dołączył Forum w czeskim Libercu do posiadanego portfela składającego się z 4 centrów handlowych w Polsce oraz dwóch obiektów w trakcie budowy – Galerii Wołomin oraz Galerii Tomaszów.

CH Platan
CH Platan

Rockcastle Global Real Estate Company Limited (Rockcastle) inwestuje w nieruchomości na całym świecie oraz spółki przynoszące duże zyski z perspektywą wzrostu wartości kapitału. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu (RPA), a jej wartość giełdowa przekracza 2 mld USD. Aktywa Rockcastle obejmują papiery wartościowe globalnych spółek nieruchomościowych działających na rynkach rozwiniętych, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Singapurze, oraz portfel nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.