Sierpień słabszy dla sieci Intersport

W sierpniu 2016 roku spółka Intersport Polska S.A. odnotowała łączne przychody netto w wysokości około 17,91 mln zł, czyli o 4,1% niższe w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku (było: 18,69 mln zł)

Narastająco w okresie od stycznia do sierpnia 2016 roku spółka osiągnęła łączne przychody netto ze sprzedaży w wysokości około 143,72 mln zł, czyli o 3,9% niższe w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (było: 149,54 mln zł).

Niższe obroty w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wynikają ze słabszej sprzedaży marek własnych oraz zmniejszenia powierzchni sprzedaży sieci Intersport (zamknięcie w lutym 2016 roku dwóch sklepów). Jednocześnie Intersport Polska S.A. utrzymała tenedencję wzrostu marży procentowej ze sprzedaży prowadzonej w sklepach.

W II połowie 2016 roku Intersport planuje uruchomić nowy sklep o powierzchni 870 mkw. w CH Posnania w Poznaniu. Koszty otwarcia nowej lokalizacji będą małe, ze względu na wykorzystanie wyposażenia po zamkniętych w lutym 2016 roku sklepów w Bytomiu i centrum handlowym M1 w Poznaniu, oraz częściowej partycypacji strony wynajmującej w kosztach inwestycji.

Intersport Polska S.A. działa na rozwijającym się w Polsce rynku handlu detalicznego artykułami sportowymi. Spółka prowadzi działalność w 35 sklepach własnych Intersport zlokalizowanych w 23 aglomeracjach miejskich, o łącznej powierzchni handlowej wynoszącej 32,7 tys. mkw.

Grupa Intersport jest największą na świecie organizacją zajmującą się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych. W ubiegłym roku roczna sprzedaż prowadzona w ponad 5,4 tys. sklepów zrzeszonych pod szyldem Intersport, przekroczyła 11,03 mld euro łącznie z podatkiem VAT.

Grupa Intersport jest obecnie reprezentowana w 66 krajach na pięciu kontynentach. Po Europie, Kanadzie, Bliskim Wschodzie, Azji i Australii, nadszedł czas na Amerykę Południową. Do 2020 roku w Chile planowane jest uruchomienie ponad 40 sklepów pod szyldem Intersport.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

SCF 2019 Exhibition & Awards

W Forum weźmie udział przynajmniej 1500 uczestników, a wśród nich przedstawiciele ponad 450 sieci handlowych. Swoje projekty pokarze kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich są już m.in.: Immofinanz, Gemini Holding, Neinver, Saller, Mallson, Napollo, Amrest, EPP, TREI, Master Management, Hosso., TK Development, BOIG, Atrium, GTC, Nuvalu, Savills.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy