Tychy, Bielsko, Tarnów czyli Gemini na SCF 2016

Gemini Park Tychy

Deweloper Gemini Holding podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum przedstawi dwa istniejące obiekty handlowe Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów, a także nowo powstające centrum handlowe Gemini Park Tychy, którego otwarcie planowane jest na jesień przyszłego roku. Swoją ofertę zaprezentuje na stoisku 3.5.

– Będziemy obecni na jesiennej edycji targów SCF, ponieważ to największe wydarzenie dla branży nieruchomości, na którym nie może nas zabraknąć. Targi to doskonała okazja do spotkań z najważniejszymi przedstawicielami branży centrów handlowych. Oczekujemy, że dzięki naszej obecności na Forum, uda się nam przeprowadzić i sfinalizować umowy z sieciami handlowymi, które dopełnią ofertę naszych obiektów. Podczas tej edycji koncentrujemy się w szczególności na naszej najnowszej inwestycji Gemini Park Tychy, gdzie trwa komercjalizacja – mówi dla Retailnet Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Atutem nowo powstającego obiektu Gemini Park Tychy, który zostanie zaprezentowany na targach SCF będzie lokalizacja, która funkcjonuje już w świadomości mieszkańców jako miejsce handlu. Wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, tworząc formułę power center. Gemini Park Tychy będzie liczyło około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlową (Tesco, Obi, Saturn) na tym obszarze da około 60 tys. mkw. GLA. Obiekt położony będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Gdańskiem, Toruniem, Łodzią czy Cieszynem. W obiekcie znajdzie się parking na 1100 pojazdów oraz ponad 130 lokali handlowych, gastronomicznych i punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe tj. Piotr i Paweł, H&M, Empik jak i lokalni przedsiębiorcy, którzy stanowić będą o oryginalności tenant mix i wyróżnią go spośród lokalnej konkurencji. Obiekt projektowany jest zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM. Otwarcie tyskiego Gemini Park zaplanowano na jesień 2017 roku.

Gemini Holding w trakcie SCF 2016 Fall Edition przedstawi także dwa funkcjonujące już obiekty. Wśród nich znajdzie się rozbudowane ponad rok temu Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajdujące się w południowej części miasta. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Dzięki rozbudowie powierzchnia obiektu zwiększyła się do ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców do 120. Ofertę handlową centrum tworzą między innymi H&M, Cinema City, Douglas, Kazar, grupa LPP, Bershka, Stradivarius, Tommy Hilfiger, Pierre Cardin, C&A, New Yorker, Rossmann, Hebe, KFC, Empik, Smyk, Toys R Us czy największy klub fitness w regionie – Be Fit. Zgodnie z realizowaną strategią, bielskie Gemini Park to pierwszy obiekt handlowy w regionie, którego działania marketingowe, rozwiązania architektoniczne oraz oferta handlowa stworzone zostały w odpowiedzi na potrzeby całej rodziny. Poszerzając spektrum oferowanych usług, zagospodarowano także teren wokół Gemini Park tworząc ekologiczny park rozrywki „Eko-Park- w DECHE!” o łącznej powierzchni blisko 5 tys. mkw. Jest to unikatowy projekt łączący rozrywkę i edukację ekologiczną, w którym wszystkie elementy wykonane są z drewna.

Trzecim prezentowanym przez Gemini Holding projektem będzie Gemini Park Tarnów – największe Centrum Handlowe w regionie. Obiekt istnieje na rynku od sierpnia 2010 roku i obecnie jego ofertę tworzy blisko 130 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych zlokalizowanych na 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Do grona najemców należą między innymi Castorama, Media Markt, Tesco, Jysk, CCC, sklepy sieci LPP, Stradivarius, C&A, Orsay, 4F, Ryłko, Gino Rossi, Apart, Empik, SMYK, KFC czy Hebe. Ofertę handlową obiektu uzupełnia szereg ciekawych wydarzeń dla całej rodziny, organizowanych przy współpracy lokalnych instytucji i podmiotów. Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to projekt o regionalnym zasięgu, który reaguje na potrzeby lokalnej społeczności. Przy Gemini Park funkcjonuje również pierwsza w Polsce placówka Siemacha Spot, która oferuje dzieciom i młodzieży szereg bezpłatnych zajęć i warsztatów tematycznych, m.in. sportowych, muzycznych, plastycznych i edukacyjnych. Dzięki doskonałej lokalizacji, bardzo dobrej komunikacji autobusowej, sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych o potencjale 40 tys. mieszkańców, obiekt szybko zyskał największy zasięg oddziaływania w regionie i stał się liderem na regionalnym rynku. Obecnie jest to najchętniej odwiedzane centrum handlowe przez mieszkańców Tarnowa i okolic.

Shopping Center Forum 2016 Fall Edition odbędzie się 21-22 września 2016 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Wydarzenie zainauguruje Welcome Mixer, 20 września w restauracji Stixx na Pl. Europejskim 4A w Warszawie.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY