Bonarka City Center sprzedana

Bonarka City Center

TriGranit zamyka sprzedaż krakowskiego centrum handlowego Bonarka City Center firmie Rockcastle i informuje o zawarciu umowy na zarządzanie nieruchomością

TriGranit, jedna z największych w pełni zintegrowanych platform w branży nieruchomości w Europie Środkowej, z radością informuje o zamknięciu sprzedaży Centrum Handlowego Bonarka City Center (BCC) w Krakowie firmie Rockcastle, działającej w branży nieruchomości i specjalizującej się w centrach handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

TriGranit, który należy do TPG Real Estate i jest deweloperem popularnego centrum handlowego, będzie kontynuował zarządzanie nieruchomością przez najbliższe dwa lata. Oprócz zarządzania BCC TriGranit będzie kontynuować inwestycje w Krakowie. W najbliższym czasie planowana jest budowa trzech biurowców w popularnym kompleksie „Bonarka for Business” (B4B).

– Bonarka to wspaniała inwestycja pod wieloma względami. Centrum handlowe zostało zbudowane w samym środku kryzysu i to na bardzo konkurencyjnym rynku. Udało nam się przekształcić teren poprzemysłowy w nową, atrakcyjną przestrzeń miejską. Po siedmiu latach wprowadzania innowacji oraz aktywnego zarządzania nieruchomością i aktywami Bonarka stała się jednym z najlepszych centrów handlowych w regionie. Może się pochwalić stałą frekwencją, luksusowymi markami oraz potencjałem wzrostu. Jesteśmy szczęśliwi, że nowym właścicielem BCC jest Rockcastle, firma bardzo profesjonalna, dynamiczna i innowacyjna – mówi Árpád Török, prezes TriGranit.

– Bardzo nas cieszy ta istotna transakcja w portfelu TriGranit, zawarta w niecały rok po inwestycji. Budowa, zarządzanie i sprzedaż CH Bonarka City Center pokazuje, że TriGranit potrafi tworzyć znaczącą wartość dla platformy i jej inwestorów na przestrzeni czasu – mówi Anand Tejani, wspólnik TPG Real Estate.

Przypomnijmy, TriGranit kupił i zrekultywował 19 ha nieużytków w krakowskiej dzielnicy Podgórze, a następnie zbudował tam centrum handlowe o całkowitej powierzchni ponad 92 tys. metrów kwadratowych, które zostało otwarte w 2009 r. TriGranit był deweloperem, inwestorem i zarządcą CH Bonarka City Center.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY